Zorbalığa uğruyorum

Hocam annenize söylemek ile iyi yaptınız özel okul özel okul olduğunu unuttu herhalde bir hatırlatın da aklı başına gelsin böyle insanların hala böyle leş gibi şeyler yapması beni benden alıyor.

Dostum onlara korkmadığını göster sert takıl sana lafmı attı? Sende onun zayıf noktasına odaklan, ve oraya oyna eğer gerçekten damarına basarsan bir ihtimal söylememen için kesebilir. Kavgadan geri basma dayak ye ama geri adım atma. Bunlar senin hem namını yürütür hem de senin saygın biri olmanı sağlar. Malum lise ortamı

Artık ailene söylemişsin ve okul idarecileriyle birlikte durumu çözeceklerdir. Bu yüzden daha fazla takma kafana. Sınıfta ağlamış olmasaydın bunun başka bir çözümü vardı ancak şimdi olmaz. Normal şartlarda zorbalık yapana sert davranmak, yerine göre sana vurdukları zaman kendini savunman gerekiyordu. Bu saatten sonra yapacağın ilk şey bir dövüş sporuyla ilgilenmek ve kaybettiğin özgüvenini geri kazanmak.

10 yıl boyunca zorbalığa maruz kalan biri olarak size ne tavsiye verebilirim bilemiyorum size halihazırda verilen tavsiyelerden başka.

Bildiğim bir şey varsa, o da böyle şeylerin ileride çok büyük bir nefrete dönüştüğü. Elimde olsaydı ve o yıllara geri dönebilseydim, nefret dolu bir insan olurdum. Müdür aile vesaire faydasız gelirse bu şu an hissettikleriniz çok büyük bir nefrete dönüşebilir ve beraberinde şiddeti ortaya çıkarabilir.

Bir tavsiyem var diyebilirim ama pek etik bir tavsiye olmaz sanırım.

Tek dileğim umarım atlatırsınız bu durumu.

Merhaba bir çocuk tarafından benden güçlü olması ve çevresi sevenleri olduğu için bana akran zorbalığı uğrayan biri var beni gördüğünde yumruk atar dün hastalanmistim hafif öğle arası sınıfıma girdim bana 5 TL en var mı diye sordu yok dedim eğer varsa hepsini alırım dedi yanıma geldi bana zorbalık yapmaya başladı yapma dedim çevredeki çocuklarda seyirci kaldı bu duruma sıranın üstüne çöp kovası koydular tekme atmaya çalıştılar sonra dayanamayıp sınıfta ağladım sonra dalga gecer gibi konuştu dalga geciyorsun hala dedim dalga denizde olur dedi bende anneme anlattım öğretmenimi aramak istedigini söyledi sizce yaptığım doğru mu? Bu zorba davranışlara daha sonra devam eder mi ? Bu durumdan nasıl kurtulabilirim sınıf değişikliği çözüm mü?
Zorbalığa uğrayacağınızı anladığınız an telefonunuzdan video kaydı başlatın ve sıraya koyun size vurduğu kısmı çekebilecek bir şekilde. Geri kalanını siz bilirsiniz artık görüntüleri polise mi gösterirsiniz müdüre mi gösterirsiniz bilemem.

Dostum gayet kendini koruyabilecek yastasin, niye annene veya ogretmenlerine sikayet ediyosun bu daha cok zorbalanmana yol acar. Kendini ezdirirsen ezerler. Yok dava acin, yok polismis sacma isler.
Güçlü değilse ne yapabilir ki ? Zaten etrafına yandaşları toplanır, klasik okul ortamı. Bende nefret ederim okuldan hep.

Artık ailene söylemişsin ve okul idarecileriyle birlikte durumu çözeceklerdir. Bu yüzden daha fazla takma kafana. Sınıfta ağlamış olmasaydın bunun başka bir çözümü vardı ancak şimdi olmaz. Normal şartlarda zorbalık yapana sert davranmak, yerine göre sana vurdukları zaman kendini savunman gerekiyordu. Bu saatten sonra yapacağın ilk şey bir dövüş sporuyla ilgilenmek ve kaybettiğin özgüvenini geri kazanmak.
Öğretmenimle konuştum bugün bu olayı anlatmadım sadece rahatsız ediyor vuruyor dedim onunla konuşacağım dedi eğer sorun devam ederse müdür yardimcisiyla konusucam dedi olmadi.sinif değişikliği fln dedi

Geri
Yukarı