ZorinOS vs. Fedora

Peki KDE mi yoksa GNOME mi? @Ram_kafasi ve @cengover_ekin sanırım KDE kullanıyordu.

İkisini de kullanmış biri olarak söylemem gerekir ki bu bir tercih meselesi. Ben GNOME'u daha çok sevdim doğrusu. KDE Plasma'da gayet güzeldir aslında. Bana göre bu konu zevkler ve renkler meselesine giriyor. İkisini de deneyip sevdiğinizi kullanabilirsiniz. Yalnız benden bir tavsiye Fedora'da KDE Plasma kuracaksanız WorkStation sürümünün üzerine Plasma kurun. SPIN sürümleri birsz sorunlu.

İkisini de kullanmış biri olarak söylemem gerekir ki bu bir tercih meselesi. Ben GNOME'u daha çok sevdim doğrusu. KDE Plasma'da gayet güzeldir aslında. Bana göre bu konu zevkler ve renkler meselesine giriyor. İkisini de deneyip sevdiğinizi kullanabilirsiniz.

Dediğim gibi ilk önce şu an GNOME İSO indiriyorum. Sabah KDE İSO indireceğim. XFCE'ye hiç bulaşmayacağım.

Dediğim gibi ilk önce şu an GNOME ISO indiriyorum. Sabah KDE ISO indireceğim. Xfce'ye hiç bulaşmayacağım.

Fedora'nın KDE Plasma SPIN sürümünü kurmanızı önermem. Biraz sorunlu bir sürüm gördüğüm kadarıyla. GNOME ile gelen Fedora WorkStation'ın üzerine KDE Plasma kurunca daha sağlıklı oluyor. Daha önce test etmiştim. SPIN sürümlerde niyeyse tuhaf tuhaf hatalar ile boğuşuyordum.

Fedora'nın KDE Plasma SPIN sürümünü kurmanızı önermem. Biraz sorunlu bir sürüm gördüğüm kadarıyla. GNOME ile gelen Fedora WorkStation'ın üzerine KDE Plasma kurunca daha sağlıklı oluyor. Daha önce test etmiştim. SPIN sürümlerde niyeyse tuhaf tuhaf hatalar ile boğuşuyordum.
Ne gibi bir hata ile karşılaştınız hocam? Ben hep Spin'den suratın, çok fazla hata ile karşılaşmadım.

Geri
Yukarı