Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

• Kaldırılmalıdır.

Oy: 456 63,1%
  • Kaldırılmamalıdır.

Oy: 201 27,8%
  • Kararsızım.

Oy: 66 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    723
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence de gereksiz eskiden olsa anlardım fakat şu an asker ihtiyacı yok. (zaten yakında kaldırılır büyük ihtimal) şu an ise gelenek gibi devam ettiriliyor sadece.

Bu nasıl sığ bir anlayıştır? İstiyorsunuz ki sadece elitler askere gitmesin. Siz de başka bir konuda: "Bedelli yapacağım ne olur o zamana kadar kaldırılmasın" diyordunuz. Umarım kalkar da gidersiniz.

Ben kendimden meshulum, imkanım var ki bedelli yapacağım. Senin veya başkasının durumu beni ilgilendirmez. Şimdi git duyarını başka yerde kas.

Ben kendimden meshulum, imkanım var ki bedelli yapacağım. Senin veya başkasının durumu beni ilgilendirmez. Şimdi git duyarını başka yerde kas.
Senin bedelli yapman kimsenin umrunda değil. Sadece iki yüzlü olma. Kendin için istemediğini başkası için de istemeyeceksin. Askerlik, Avrupa Birliği ülkelerinde sadece Türkiye'de zorunludur.

Kaldırılmalıdır ay olarak düşürülmeli. 6 ay gereksiz fazla 1-2 ay falan olabilir. Bana kalsa 12 ay da yaparım sıkıntı yok ama yuzbinlerce insanı gereksiz yere orada tutmak hem vatandaşa eziyet hem de devlet kasasına masraf. Aktif asker sayısı yeterli zaten. Öte yandan sadat gibi paralı asker şirketleri desteklenip önü açılmalı.

Canım senin bedelli yapman kimsenin umurunda değil. Sadece iki yüzlü olma. Kendin için istemediğini başkası için de istemeyeceksin. Askerlik, Avrupa Birliği ülkelerinde sadece Türkiye'de zorunludur.

Ben senin canın falan değilim, edebinle konuş. Madem bedelli yapmam umurumda değil ne sataşıyorsun bana? Parası olan gider bedelli yapar olmayan gidip normal askerlik yapar bu kadar basit.

Terör sorunu bitmeden yada tam olarak profesyonel askerliğe geçilmeden zor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı