Elektronik Zotac GeForce RTX 4090 48.600TL!

Hocam performansi diger modellere gore ne kadar fark eder? ASUS vs. muadillerine gore.

Hocam o fiyat farkına değecek kesinlikle bir fark yok. En güncel oyunları 2K Full ayarlarda oynasanız bile kart 60 dereceyi geçmiyor. ASUS da örneğin 55 olsun. O fiyat farkına değmez. Zaten yeni nedil kartlar hep DLSS, FG gibi teknolojilerden ötürü kartın "saf kas gücü" ihtiyacı olmuyor çok fazla. Bu da kartın serin çalışmasına sebebiyet veriyor. Şahsen ben 4080 değişeceğim yani yükselteceğim zaman tekrardan Zotac alacağım.

Merhaba iyi sosyaller ve paylaşım için teşekkürler. 48600TL iyi fiyat fakat bu kartın gerçek değeri dediğiniz gibi 75-80k değil. ASUS ROG STRIX ve MSI Suprim X'in fiyatları bile 70-75k civarında ki bunlar "OC" modeller, bu yüzden piyasa fiyatı 75-80k demek yanıltıcı bir şey ve bununda sebebi bazen bazı ürünlerde stok kalmaması sonucu fiyat şişirme politikası ama bu kart zaten kesinlikle ne olursa olsun 75-80k edecek bir kart olamaz hatta ASUS ve MSI modelleride bunlara dahil. Ama yineliyorum 48600TL iyi fiyat en azından günümüz fiyatlandırması açısından ve pekala alınabilir.

Merhaba iyi sosyaller ve paylaşım için teşekkürler. 48600TL iyi fiyat fakat bu kartın gerçek değeri dediğiniz gibi 75-80k değil. ASUS ROG STRIX ve MSI Suprim X'in fiyatları bile 70-75k civarında ki bunlar "OC" modeller, bu yüzden piyasa fiyatı 75-80k demek yanıltıcı bir şey ve bununda sebebi bazen bazı ürünlerde stok kalmaması sonucu fiyat şişirme politikası ama bu kart zaten kesinlikle ne olursa olsun 75-80k edecek bir kart olamaz hatta ASUS ve MSI modelleride bunlara dahil. Ama yineliyorum 48600TL iyi fiyat en azından günümüz fiyatlandırması açısından ve pekala alınabilir.
Başlıktaki ürünün yurt dışı fiyatı kaç dolar ise ona göre değerlendirmek daha sağlıklı olur bence. Bizde görünen fiyatlar vergiler nedeniyle yanıltıcı maalesef.

@Mazotçu kart kaç TDP çekiyor oyunlarda?
Max 320W zaten ve Battlefield 2042 128 lik modda 320W gördüm. Genelde 250W civarı. Cyberpunk 2077 Path Ray Tracing DLSS 3.5 açık şekilde 2K +120 FPS ile 270-280 W çekiyor diye hatırlıyorum. Düşük TDP değerleri sayesinde serin kalıyor.

Darboğaz hesaplama aracı ile bakınca, epey kuvvetli işlemci istiyor, değmez o kadar para harcamaya, 10 yıl sonra çöp, bir işe yaramadan eskiten çok.

Magix Vegas ile Xeon W-2195 ve 4070 ile 100 dakikalık bir filmi renklendirmek, 1 saat sürüyor. Bunu 15 dakikada yapacak diye o kadar para vermeye değmez, oyun oynayacak çocuğun elinde 4090 olması çok zor zaten.

Darboğaz hesaplama aracı ile bakınca, epey kuvvetli işlemci istiyor, değmez o kadar para harcamaya, 10 yıl sonra çöp, bir işe yaramadan eskiten çok.

Magix Vegas ile Xeon W-2195 ve 4070 ile 100 dakikalık bir filmi renklendirmek, 1 saat sürüyor. Bunu 15 dakikada yapacak diye o kadar para vermeye değmez, oyun oynayacak çocuğun elinde 4090 olması çok zor zaten.
Yoo değer.

Geri
Yukarı