Zotac GTX 1050 orta butceli sistem

Odamdaki monitör TV'm bu: (1360x720),(40")
TV1

Salondaki TV'm bu: (1920x1080),(32")
TV2

Bu ikisinde kurulu olacak kurduğum sistem. Odamdaki beni mest edecek düzeyde bir monitör değil tabi ki. Salondakine kuracağım daha çok. Fakat şunu düşünüyorum; GTX 1060 6 GB'lı bir kasa topluyorum 2K'yı rahat, 4K'yı bile oynatabilecek bir kasa, ama evde 2k destekleyen bir cihazım yok.

1) Oyunları 32" televizyonumda 1080p veya 40" televizyonumda 2K çalıştırmam bir şeyi değiştirir mi? Kalite farkı oluşturur mu?

2) Bu bilgilere göre bana daha düşük seviyede bir ekran kartı mı önerirsiniz?

3) Eğer GTX 1060 6GB'ta kalırsam, 2K destekleyecek bir monitör veya TV alsam ne kadar harcarım ve harcayacağım paraya değer mi?

Bilgisayarımı yarın sipariş vereceğim. Cevaplarınıza çok ihtiyacım var. Sonsuz teşekkürler.

edit: Salondaki TV'm 2K destekliyormuş sanırım. Teknoloji cahiliyim biraz kusuruma bakmayın. Yine de aklımda beni mest eder mi sorusu geziyor. Yüreğime su serpin lütfen? :morgöz:

Son düzenleme:
GTX 1060 ile illa 2k monitöre ihtiyacınız yok.
1) 1080p monitör gtx 1060 içindir zaten. Ama 2k televizyonunuz var ise onunla da kullanabilirsiniz.
2) 1060 veya rx480 işinizi görecektir. Kartı yükseltmeye veya düşürmeye gerek yok. 1070'e bütçen
yetmiyor zaten.
3) 2k televizyonum var dediniz zaten ama ben yinede fiyatları söyleyeyim. 1500 2000TL'den başlıyor.
Aklınızda soru işareti varsa sorabilirsiniz. :)

AeroCool V3X Advance Devil Red Edition 600W 80+ Bronze Fiyatı

Bu şekil de alınabilir sanırım? 1 tane USB 3.0 var bunda da.

Ben kasayı yanlış görmüşüm,PSU olmadan gördüm çok pahalı gelmişti zaten kusuruma bakmayın. Size makulse makul gözüküyor lakin kasa ayrı psu ayrı toplamayı da deneyin bence. Ayrıca farklı sitelerden de toplayın derim ben, çünkü 100 200 tl ye kadar oynayabiliyor çeşitli sitelerde, neticesinde çöpe atacak hiç birimizin parası yok.
Kolay gelsin.

Bugün PC'yi toplayacaktım fakat sıkıntılar oldu. Yarına kaldı.

Bu arada Zotac'tan vazgeçtim. Garanti süreci sıkıntılıymış. RX 480 veya MSI GTX 1060 3GB almayı düşünüyorum. RX 480'i hangi marka almalıyım? Bir de, RX 480'e i5 6400 yeter mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı