Zotac Markası nasıldır?

Beğenmedikleri r9 390 sapphire nitro çıktığında amazonda msi, gigabyte modellerine fark attı, en fazla satılan nano ve fury modelleri de sapphire demek ki yabancılar aptallar anlamıyorlar bu işten. R9 fury modeline en fazla o.c yapılan firma da sapphire. Sapphire 1000 lik çekirdek hızına ulaşan ve ilk hdmi bağlantısını kullanan firma ve türkiye de fiyatları uygun, birebir değişim fırsatı var. Gerçekten utanç verici durumlar.

Fazla önyargılı olmayın bu markarların bi ara kartları kötü çıkmış olabilir ama şuan ki modelleri incelemek lazım. Gtx970 CW ve bellek sıkıntılı bir kart olmasına rağmen kimse birdaha Nvdia almam demiyor ama herkes Zotac ve Sapphire vuruyor yapmayın etmeyin bu fanboyluk olmaya başladı artık. Asus'unda 300 serisi kartlarda ısınma problemi var diye yine kimse birdaha asla Asus demiyor. Bu önyargıları anlamak cidden zor.

:) Valla Şu kadarını söyleyeyim. AMD'nin Global olarak ben büyük tedarikçileri Sapphire ve XFX(bak bu markayı duymayan bile vardır). Ama benim güzel ülkemde bilinen 2 firma var. :) GTX örneği vereyim bir tanede. Gigabyte en iyi sıcaklık değerlerini veren, performans olarak büyük başarılara imza atan bir kart oldu. Bizimkilere sorsan o markada neymiş derler. :)

:) Valla Şu kadarını söyleyeyim. AMD'nin Global olarak ben büyük tedarikçileri Sapphire ve XFX(bak bu markayı duymayan bile vardır). Ama benim güzel ülkemde bilinen 2 firma var. :) GTX örneği vereyim bir tanede. Gigabyte en iyi sıcaklık değerlerini veren, performans olarak büyük başarılara imza atan bir kart oldu. Bizimkilere sorsan o markada neymiş derler. :)
Gigabyte Galax İnno3D Xfx gibi markalar ülkemizde pek bilinmiyor maalesef.

Xfx 10 numara firma keşke satılsa ülkemizde. Sapphire ve Xfx amd nin birinci üreticileridir ama yok ülkede bi ara vatan getirtmişti r9 280x için hemen kapış kapış gitti sonra da ses soluk yok :D

Fazla önyargılı olmayın bu markarların bi ara kartları kötü çıkmış olabilir ama şuan ki modelleri incelemek lazım. Gtx970 CW ve bellek sıkıntılı bir kart olmasına rağmen kimse birdaha Nvdia almam demiyor ama herkes Zotac ve Sapphire vuruyor yapmayın etmeyin bu fanboyluk olmaya başladı artık. Asus'unda 300 serisi kartlarda ısınma problemi var diye yine kimse birdaha asla Asus demiyor. Bu önyargıları anlamak cidden zor.
Bayağı bir inceledim modelleri merak etmeyin vermiş olduğum linkte de bir çok bilgi var, fanboyluk başladığı falan yok babamızın şirketi değil sonuçta.

Ne recep abi ne de ali abi techpowerup, eteknix gibi sitelerdeki kadar ekran kartını inceleyip kıyaslama yapmıyor. Recep abi beğenmedi diye bütün sapphire firmasını beğenmemek recep abi çok anlıyor bu öyle dedi bende anlıyorum ona katılarak deyip kendini kandırmaktan başka birşey değildir.

Ne recep abi ne de ali abi techpowerup, eteknix gibi sitelerdeki kadar ekran kartını inceleyip kıyaslama yapmıyor. Recep abi beğenmedi diye bütün sapphire firmasını beğenmemek recep abi çok anlıyor bu öyle dedi bende anlıyorum ona katılarak deyip kendini kandırmaktan başka birşey değildir.
Aslına bakarsanız sorun Recep Baltaş kullanmayın dedi diye böyle söylemeleri değil, asıl sorun ellerinde zerre kanıt olmadan çamur at izi kalsın mantığıyla yaklaşmaları. Bizim attığımız konuda malzeme kalitesine kadar her bilgi var, adamların attığı linklerdeki bilimsellik "Ben çok ekran kartı kullandım, bunlar kötü" seviyesinde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı