Zowie mouse tavsiyesi

spex

Kilopat
Daha fazla  
Elim boy: 20.
En: 11.

Hangi Zowie mouse'u tercih etmeliyim? Pençe (palm) tutuş şeklini kullanıyorum şu anda bende Razer Viper var fakat iade etmeyi düşünüyorum pençe için tam uygun değil gibi geliyor bana. Ve tüm Zowie mouselar şu anda Türkiye'de yok olan modeller EC1 - S2 - S1 - za 11.

Nasıl fareler sevdiğiniz önemli. Ergonomik mi yoksa simetrik mi? Eğer simetrik fare seviyorsanız ben S1 öneririm çünkü el boyutlarınız da baya uzun. Fakat eğer Razer Viper'ı yeni aldıysanız bence fareye biraz zaman tanıyın. Çünkü sensör ve diğer özelliklerin çoğunda Zowie farelerden üstün. Zaten boyut olarak da birbirlerine benzemekteler.

Razer Viper: 126,73 x 66,2 x 37,81 mm
Zowie S1: 126 x 61 x 39 mm

Nasıl fareler sevdiğiniz önemli. Ergonomik mi yoksa simetrik mi? Eğer simetrik fare seviyorsanız ben S1 öneririm çünkü el boyutlarınız da baya uzun. Fakat eğer Razer Viper'ı yeni aldıysanız bence fareye biraz zaman tanıyın. Çünkü sensör ve diğer özelliklerin çoğunda Zowie farelerden üstün. Zaten boyut olarak da birbirlerine benzemekteler.

Ergonomik olması elime oturması benim için daha iyi ben pençe tutuşu viper da tam sağlıyamıyorum ve FPS oyunu oynadığım için mouseu çeviremiyor gibi oluyorum claw grip oluyor yani mouseun boyutundan sanırım bana Razer Viperdan daha büyük bir mouse gerekiyor

Ergonomik olması elime oturması benim için daha iyi ben pençe tutuşu Viper'da tam sağlıyamıyorum ve FPS oyunu oynadığım için mouseu çeviremiyor gibi oluyorum claw grip oluyor yani mouseun boyutundan sanırım bana Razer Viper'dan daha büyük bir mouse gerekiyor.

Sen bilirsin ama eğer memnun kalmayıp iade edebildiğin bir siteden al bence.

Sadece sağ el için dizayn edilmiş fareleri demek istiyordum.
Anladım. EC2 pençe için daha uygun fikrimce. EC1 tam avuçiçi için tercih edilebilir. Nedeni ise EC1 daha büyük ve eğer fareyi kaldırarak kullanıyorsanız alışmanız zaman alabilir. Mesela ben hiç alışamadım. EC1'i kaldırırken büyüklüğünden dolayı tam kavrayamıyorum.

Özellikle Zowie serisi fare önermek biraz zor çünkü tam olarak formu ve boyutu belirlemeniz gerekiyor.

Anladım. EC2 pençe için daha uygun fikrimce. EC1 tam avuçiçi için tercih edilebilir. Nedeni ise EC1 daha büyük ve eğer fareyi kaldırarak kullanıyorsanız alışmanız zaman alabilir. Mesela ben hiç alışamadım. EC1'i kaldırırken büyüklüğünden dolayı tam kavrayamıyorum.

Özellikle Zowie serisi fare önermek biraz zor çünkü tam olarak formu ve boyutu belirlemeniz gerekiyor.
Doğru. Ama RC serisi yüksek bir fare. Eğer alçak bir fare kullanılıyorsa ona geçiş zorluk yaratabilir.
Doğru. Ama EC serisi yüksek bir fare. Eğer alçak bir fare kullanılıyorsa ona geçiş zorluk yaratabilir.

Son düzenleme:

Şu mesajın üstüne yazacak pek bir şey yok. Ha Şöyle bir uygulama yayınladılar geçen aylarda. TR websitesine de geldi. Belki işine yarayabilir. Direkt tüm modelleri kendi aralarında karşılaştırabiliyorsunuz.

Şu mesajın üstüne yazacak pek bir şey yok. Ha Şöyle bir uygulama yayınladılar geçen aylarda. TR websitesine de geldi. Belki işine yarayabilir. Direkt tüm modelleri kendi aralarında karşılaştırabiliyorsunuz.

Ben de FK serisinden almak istiyordum fakat sensörü eskidiği için almayacağım. FK1-B serisi çıktı onların gelmesini bekleyebilirim.

Geri
Yukarı