Zula P2W ve Sonuç

Arkadaşlar, Zula son zamanlarda biraz da olsa p2W'den uzaklaşmaya çalışıyor ama tam olarak bir türlü uzaklaşmıyor. Nedenini de anlamıyorum. Abi para çok mu tatlı geliyor? Çünkü cidden her konuda para kazanamaya açık bir sistemi var :D yani benim için problem yok, ben paramı yatırıp oynuyorum lakin bu P2W olayları Zula'nın kitleye darbe indirdi gibi görünüyor. Bir zamanlar çatır çatır sunucu ekliyorlardı. Rekabet maçları tıka basa dolu oluyordu. Şimdi sunucu düşürüyorlar :D o kadar da yatırım yapıyorlar, yazık be. Son zamanlarda uzaklaşmaya çalışıyorlar ama yeterli değil gibi duruyor.

Yani kredi kartını silah olarak kullanmayı öğreten nadir bir oyundu ve çöktü P2W olmasa gerçekten geliştirilebilirdi ve sahtelikte olmasa mesela Safranbolu direk Dust 2'den çalıntı. Ancak iyi esporcular da yetişti zula da mesela en iyi örnek Cned buna adam Valorant'da Avrupa şampiyonu oldu.

Bak abi gittim 100TL yatırdım eskiden akılsızlık edip. +7 geldi ondan sonra oyun daha da çöpleşti. +6 varken yine idare ederdi +7 ile sıvadılar iyice. Ve insanın milli duygularını sömüren ve asıl silahın kredi kartı olduğu bir oyundan ne bekler ki insan?

Zula'nın sadık bir YouTuber yayıncıları vardı. Hepsi aynı anda Zula'yı bıraktı haklı bir gerekçeyle. Yıllarca sırf Zula çekip hem kendini hem de Zula'yı olduğu yere getiren yayıncılara özel haklar tanımak yerine Enes Batur'un ünlüleştirdiği "Mezarcı" mahlaslı kişiyi reklam yüzü olarak seçip, tonlarca para ödeyip üzerinde "Mezarcı" yazan eldiven gibi eşyaları oyuna eklediler. Yıllarca o kadar emek veren yayıncıların hepsi bıraktı ve başka oyunlara geçti. İzleyici kitlesi de onlarla beraber bıraktı. Artık Zula'nın ayağı düzelmez.

Ne bileyim abi bir kaç yıl önce Zula'nın acayip bir kitlesi vardı. Güncelleme yayınlanacağı gün oyun çökerdi. Şuan sunucular bomboş bir de sunucu düşürmüşler. Normal de sürekli sunucu ekleyen bir oyundu. Yani yıllardır oynayan birisi olarak diyorum Zula'yı ilk defa bu halde gördüm. Umarım en kısa sürede sorunları çözerler.

Ne bileyim abi bir kaç yıl önce Zula'nın acayip bir kitlesi vardı. Güncelleme yayınlanacağı gün oyun çökerdi. Şuan sunucular bomboş bir de sunucu düşürmüşler. Normal de sürekli sunucu ekleyen bir oyundu. Yani yıllardır oynayan birisi olarak diyorum Zula'yı ilk defa bu halde gördüm. Umarım en kısa sürede sorunları çözerler.
P2W özelliğini kaldırsınlar şakasız söylüyorum başlarım çok kötü mekaniklere sahip bir oyun değil geliştirilebilir ancak en kötüsü P2W olması.

Zula'nın kendisi çöküşüne hazırladı bu P2W yüzünden değildi. Yıllarca sırf Zula çekip hem kendini hem de Zula'yı olduğu yere getiren yayıncılara özel haklar tanımak yerine Enes Batur'un ünlüleştirdiği "Mezarcı" mahlaslı kişiyi reklam yüzü olarak seçip, tonlarca para ödeyip üzerinde "Mezarcı" yazan eldiven gibi eşyaları oyuna eklediler. Yıllarca o kadar emek veren yayıncıların hepsi bıraktı ve başka oyunlara geçti. İzleyici kitlesi de onlarla beraber bıraktı. Zula oynamasam bile sırf muhabbet için yayıncıları izlerdim.

Geri
Yukarı