Zula P2W ve Sonuç

Arkadaşlar, Zula son zamanlarda biraz da olsa P2W'den uzaklaşmaya çalışıyor ama tam olarak bir türlü uzaklaşmıyor. Nedenini de anlamıyorum. Abi para çok mu tatlı geliyor? Çünkü cidden her konuda para kazanamaya açık bir sistemi var :D Yani benim için problem yok, ben paramı yatırıp oynuyorum lakin bu P2W olayları Zula'nın kitleye darbe indirdi gibi görünüyor. Bir zamanlar çatır çatır sunucu ekliyorlardı. Rekabet maçları tıka basa dolu oluyordu. Şimdi sunucu düşürüyorlar :D O kadar da yatırım yapıyorlar, yazık be. Son zamanlarda uzaklaşmaya çalışıyorlar ama yeterli değil gibi duruyor.
Uzaklaşmak mı? Hah! Daha dün 4TL'ye 6 Adet kasa teklifi aldım. Aldıktan sonra yine bir teklif geldi. 2 Saat sonra ucuz diye onuda aldım. Sonra bir daha geldi. Sınırsızmış gibi hiç bir zaman bitmeyecek sanki.

Çünkü cidden çok yatırım yapan bir oyun bir anda bu kadar düşmesi Türk oyun piyasasına büyük zarar verir. Sev yada sevme Zula yatırım açısından çok güçlü bir oyun. Zula'nın tutunamayacağı piyasada hiç bir Türk MMOFPS oyunu tutunamaz diye düşünüyorum.

CS:GO paralı iken ve benim o zamanlar durumum yokken Zula oynuyordum. Bayağı da hoşuma gidiyordu. Zamanla bir sürü hediyeler, materyaller biriktirmiştim parasız silahlarımın Scout'u, M4A1'i +5 basmıştım oynaya oynaya bir kuruş para yatırmadan, işini de görüyordu. Lise zamanında yaz tatillerimin vazgeçilmeziydi. CS:GO bedava olduktan sonra bir kere başladım ve Zula'ya o günden beri girmiyorum.😃 Zula'nın CS'ye göre özlediğim şeylerinden biri; Zula'da birisi beni vurunca "ohooooo silaha baksana bende olsa ben de vururum" diyordum, CS'de vurulduğum zaman bir şey diyemiyorum.😁

P2W olmasa ve steam pazarı tarzında bir pazarı olsa ciddi anlamda gündemde olan bir oyun olurdu. Fazla para kazanmak istediler, sonuçlarına da katlanmak zorundalar.

Geri
Yukarı