1,5 senelik Razer Kraken V3X deneyimi

Şu sıralar kulaklığı alalı 1,5 sene oldu. Zamanında biraz da indirimin yardımıyla 450 lira gibi bir fiyata almıştım. Hakkında çok fazla deneyime denk gelmediğim bir model olduğu için kullanım sürem zarfında dikkat çeken bazı detayları paylaşmak istedim.

Ses kalitesi fena değil. Ana kullanımı müzik olmayan bir kulaklık, bu konuda profesyonellik beklemek zaten mantıksız olur ancak yeterli seviyede müzik dinletebiliyor.

Ses kasma gerektiren oyunlarda çok rekabetçi oynamadım. Bu yüzden aşırı rekabetçi oynayanlara uyabilecek bir kulaklık mı bilmiyorum. Beni tatmin etti.

Mono performansı kötü. Ancak bu konuda tarafsız bakmıyorum, mono ses hoşuma gitmiyor. O yüzden bu kulaklıkta da mono ses kullanmıyorum ve bu konudaki görüşüm taraflı olabilir.

7.1 Surround Sound sistemini başarılı buldum. Kutu üzerinde gelen aktivasyon kodunu Razer Synapse'a girip aktif edebiliyorsunuz.

Kulaklık üzerindeki Razer Synapse yazılımı yardımıyla ayarlanabilir ışıklı Razer logoları görsellik açısından güzel gözüküyor ve 1,5 senelik kullanımın ardından hala stabil bir şekilde çalışıyor.

180 cm uzunluğa sahip bir kablosu var. Benim kullanımıma göre son derece yeterli bir uzunluk oldu. Maalesef kablo dokusu benim için önemli bir eksi. Hatta kulaklıktaki en büyük eksi bence. Bazı ütülerin kabloları gibi garip bir dokuya sahip. Sürekli taşıma durumunda olduğu için hareket halinde oluyor ve kablo bu yüzden kendi üzerine dolanıp düğüm oluyor ve açılıyor. Henüz temassızlık veya çalışmama gibi bir durum yok ancak kabloda deformeler mevcut.

Kulaklık pedleri, kulaklık sürekli taşıma durumunda olmasına rağmen hala sağlam ve kullanışlı durumda.

Mikrofondan memnunum. Discord gibi uygulamalarda sesimi en azından olduğu şekle yakın şekilde verebiliyor. Çok fazla kullanmadım mikrofonu ama kullandığım zaman dinleyiciler sesten şikayetçi olmadılar.

USB-A tipi çıkışa sahip bir kulaklık, bu sebeple her cihazda kullanmak maalesef mümkün değil. Büyük bir problem olmasa da 3,5mm jak olsaydı farklı cihazlarda kullanmak isterdim.

Kulaklık üzerinde ses açma ve kapama özelliği için konulmuş scroll tuşu ara ara ghosting tarzı garip bir davranışa girebiliyor. Örnek veriyorum, ses düzeyi 75 olsun. Sesi tamamen açmak istediğimde önce 60'a düşürüp sonra 100'e arttırıyor. Sanki önce kısmışım sonra açmışım gibi, ama aslında ben tamamen açıyorum sesi. Kullanımda büyük bir negatifliği olmadı ama dikkat çekmiyor değil. Mikrofon tuşu ise sorunsuz şekilde çalışıyor.

Kulaklıkta fazla metal aksam bulunmuyor. Bana çok ağır gelmedi. Blackshark V2X'ten bir tık daha ağır sanırım. Günde 7-8 saatlik kullanımda yazın kulağımı terletmesi dışında rahatsız olmadım. Başımı ağrıtmadı.

Kabloyu komple siyah bantla bantladığım için kulaklık son derece absürt bir görünüme sahip şu anda, o yüzden resim eklemedim.

Kulaklık hakkında aklıma gelen detaylar bunlar. Bugünkü fiyatıyla alınır mı, tartışılır. Ancak olur da düşünen olursa diye, kullanım deneyimimi paylaşmak istedim. Buraya kadar gelen gelmeyen herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı