1.7 doların 13 TL olması

Orada sanırsam asgari ücret 3000 dolar:
Screenshot_74.png

Bizde asgari ücret 2300 TL:
Screenshot_76.png

Biliyorum marka farklı Gigabyte olan modeli bulamadım ancak olsaydı daha pahalı olurdu muhtelemen.

Forumda Covid-19 sonrası doların 5-6 Liraya düşeceğine inananlar var, onları kızdırma. :D
Covid öncesi zaten dolar 7 TL olmamış mıydı? Covid sonrası, 1 doların 5 TL bile olması normal mi?
5 TL normal mi ya? 2017'de dolar kaç TL idi? 2012'de Dolar kaç TL idi?
2012'den günümüze diğer ülkeler mi çok ilerledi? Hayır. Biz ise gökten düşen meteor hızında çakıldık.
Ekonomimizin hiç büyümesine gerek yok. 2012 yılındaki seviyesinde dursa yeter. :)

Covid öncesi zaten dolar 7 TL olmamış mıydı? Covid sonrası, 1 doların 5 TL bile olması normal mi?
5 TL normal mi ya? 2017'de dolar kaç TL idi? 2012'de Dolar kaç TL idi?
2012'den günümüze diğer ülkeler mi çok ilerledi? Hayır. Biz ise gökten düşen meteor hızında çakıldık.
Ekonomimizin hiç büyümesine gerek yok. 2012 yılındaki seviyesinde dursa yeter. :)
Bak görürse kızgın atar. 🧙‍♂️

5 TL normal mi ya? 2017'de dolar kaç TL idi? 2012'de dolar kaç TL idi?

Sen ne diyorsun fedöcü, bölücü, Vatan hayini kur yüksekse sebebi yunantorunu Vatan haini ekrum papazoğludır. Yakuşiklı bakanımızı yedirmeyiz(!)

Siz başımızdakileri kötülemek için yapıyorsunuz. Onlar bizim için her gün çalışsın, siz hala böyle konuşun. Bizim kadar nankör millet görmedim. Bak afrikaya, adamlar içecek su bulamıyor. (!)
nairobi.jpg

Allah sizi kahretsin, elinizdekilerle şükretmeyi bilmiyorsunuz, yazıklar olsun size. (!)

Siz başımızdakileri kötülemek için yapıyorsunuz. Onlar bizim için her gün çalışsın, siz hala böyle konuşun. Bizim kadar nankör millet görmedim. Bak afrikaya, adamlar içecek su bulamıyor. (!)
Eki Görüntüle 701393
Allah sizi kahretsin, elinizdekilerle şükretmeyi bilmiyorsunuz, yazıklar olsun size. (!)

Hocam elimizdekilere şükredelim iyi de elimiz boş

Orada sanırsam asgari ücret 3000 dolar:
Eki Görüntüle 694157
Bizde asgari ücret 2300 TL:
Eki Görüntüle 694159
Biliyorum marka farklı Gigabyte olan modeli bulamadım ancak olsaydı daha pahalı olurdu muhtelemen.

Asgari ücretin 3K olduğunu nerenden salladın bilmiyorum, yarısı bile değil anlık olarak 1.2 civarı ki bu vergilerden önce. Amerika'da asgari maaşın durumu ile buranın farkı yok. Orada hatta utanmaz McDonald's gibi firmalar köle zannediyor çalışanlarını. Onlardan geçinmeleri için 2 iş çalışmalarını bekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı