1 ay spor ile ne kadar kilo verilir?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar 1.83 boyunda 90 kilogram ağırlığa sahibim son zamanlarda 8 kilo kadar almıştım. Bel, bacak, göğüs bölgem yağlı. 8 gündür düzenli spor yapıyorum spor salonunda ama tartıya henüz çıkmak istemiyorum. Uyguladığım program şu şekilde:

-10 dk koşu+5 dk yürüyüş hızlı tempo ile
-10 dk bisiklet
Bunları uyguladıktan sonra ağırlık çalışmaya başlıyorum her gün 1 ya da 2 bölge mesela dün göğüsten 4 hareket ve sırttan 3 hareket çalıştım. Bugün ise biceps ve triceps çalıştım. Toplamda 6-7 hareket yaptım. Ağırlık çalışmalarını bitirdiğimde ise:

-4X25 mekik
-5 dk twist bel çevirme
-5 dk yürüyüş

Her gün bu şekilde devam ediyorum yarın ise yine aynı program, aynı kardiyor bu kez omuz çalışmayı düşünüyorum.
Sizce 1. Ayın sonunda ne kadar kilo vermiş olurum. Haftada 1 gün dinleniyorum sadece diğer günler aktif olarak gidiyorum spor salonuna yorumunuz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorduğunuz soru, yanlış bir soru.

Herkesin metabolizması aynı değil. Aynı programla ben çalışsam sana göre daha az veya fazla kilo veririm. Ayrıca sporun ilk ayında vücut yağ yakmaz. Sadece ter ile o yağlar arasında depolanmış olan suyu terleyerek atarsın. Zaten ilk spora başlayınca çok hızlı kilo verirsin. Aslında orada vücut yağ yakmıyor, kaslar çok ısındığı için fazla fazla terleyerek o suyu vücuttan atıyor.

Öncelikle kilo vermek için kalori hesabı yapmalısınız. Günlük almanız gereken kalorinin altında almalısınız ki vücudunuz bu açığı kapatmak için yağlardan kullansın.
Herkesin günlük alması gereken kalori miktarı aynı değildir. Bazı sitelerde bunun hesaplaması yapılabiliyor bakabilirsiniz. Size tavsiyem ağırlık antrenmanı sonrası hit cardio yapmanız. Ağırlık antrenmanı boyunca vücut glikojen depolarından kullanır. Sonrasında cardio yaparsanız enerji için yağlar kullanılacaktır. Sabah aç karnına yapılan cardio da aynı etkiyi gösterir.
Siz yeterli protein almaya bakın ki kas kaybınız olmasın. Ayrıca yağlardan da korkmayın, sağlıklı yağ almaya bakın. Bol şans.

Iyi forumlar. Yaptığımız program iyi fakat bölgesel çalışıyorsunuz siz,bölgesel çalışanlar hep profesyonel sporculardır. Ilk 1 2 ay fiziksel çalışmayı tercih ederim. Yemenede dikkat etmen gerek kardeşim günde 10 saat spor yapsan sonra eve gidip tika basa yesen hiç bir faydası olmaz. Ilk olarak ekmeği kesmen gerek. Eğer ekmeği kesemiyorsan kepekli ekmeği yiyebilirsin. Hocana fiziksel çalıştırmasını söyle. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana tam doğru yazamadığım yerleri siz duzeltirsiniz. Iyi forumlar

Iyi forumlar. Yaptığımız program iyi fakat bölgesel çalışıyorsunuz siz,bölgesel çalışanlar hep profesyonel sporculardır. Ilk 1 2 ay fiziksel çalışmayı tercih ederim. Yemenede dikkat etmen gerek kardeşim günde 10 saat spor yapsan sonra eve gidip tika basa yesen hiç bir faydası olmaz. Ilk olarak ekmeği kesmen gerek. Eğer ekmeği kesemiyorsan kepekli ekmeği yiyebilirsin. Hocana fiziksel çalıştırmasını söyle. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana tam doğru yazamadığım yerleri siz duzeltirsiniz. Iyi forumlar

Hocam ekmek hiç yemiyorum şeker tuz yok zaten. Fiziksel çalışmaktan kastınız tam olarak nedir ?

Hocam ekmek hiç yemiyorum şeker tuz yok zaten. Fiziksel çalışmaktan kastınız tam olarak nedir ?
Salata yaparken bol limonlu ve tuzsuz ye, ben acı sevdiğim için az pul biberli yapıyorum, haşlanmış patates yiyebilirsin :)
Kilo verdirmeyebilir ama yağ oranını fazlasıyla yakacaktır 1.5 Hafta da 800Gram verdim ve belim de incelme, yüzümde tombullaşma hafifledi.
1.76-78.7KG.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuz niye kullanmıyorsun kanka ölmek mi istiyorsun?

Kanka babam diyaliz hastası 3 yıldır tuz tüketmiyor sapa sağlam 😂 Kim ölmüş tuzsuz yemekten 😂

Salata yaparken bol limonlu ve tuzsuz ye, ben acı sevdiğim için az pul biberli yapıyorum, haşlanmış patates yiyebilirsin :)
Kilo verdirmeyebilir ama yağ oranını fazlasıyla yakacaktır 1.5 Hafta da 800Gram verdim ve belim de incelme, yüzümde tombullaşma hafifledi.
1.76-78.7KG.

Umarım başarılı sonuçlar alırım önerilerin için teşekkürler hocam 😊

Umarım başarılı sonuçlar alırım önerilerin için teşekkürler hocam 😊
[/QUOTE]
Takipteyim, hem sizin hem de kendi gelişimimi merak ediyorum 🙂 Umarım istediğimiz sonuçları alırız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı