Çözüldü 1 ölü pikselli monitör değiştirilmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Caglar95

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba, İncehesap adlı siteden sipariş ettiğim LG 22mk400H monitörde 1 ölü pixel var. Ürünü iade etme şansım var ama ürünü geri gönder, para iadesi bekle vs. gibi birçok sıkıntıyla uğraşmak istemiyorum. Bu ölü pixeller çoğalır mı? Ya da çoğalırsa garanti bu durumu karşılar mı? Çoğalma durumu olmayacaksa kullanmak istiyorum çok zararı yok dikkatli bakarsam görüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Çözüm
Ölü piksel bulaşıcı bir problem değil.
Benimkinde kenara yakın yerde var, ben uğraşmadım, tercih meselesi. Bendeki panel 27" ve 2K olduğundan toz zerresi kadar olan şey panel testi hariç farkedilmiyor.

Aslında piksel ölümü önce onu sormak istiyorum. Pixel açık beyaz renkte gibi daha doğrusu mavimsi bir renkte. Beyaz ekranda ya da siyah ekranda farklı bir renkte görünmüyor, ölü mü onu da bilmiyorum ya da çözümü var mı?
Arkadaşlar monitördeki piksel öü değilmiş :) Araştırdım biraz galiba sıkışmış pikselmiş ve bir peçete yardımıyla hafif baskı yapıp ovaladığımda sorun tamamen düzeldi, hepinizi seviyorum. İyi forumlar.
Aslında piksel ölümü önce onu sormak istiyorum. Pixel açık beyaz renkte gibi daha doğrusu mavimsi bir renkte. Beyaz ekranda ya da siyah ekranda farklı bir renkte görünmüyor, ölü mü onu da bilmiyorum ya da çözümü var mı?
Arkadaşlar monitördeki piksel öü değilmiş :) araştırdım biraz galiba sıkışmış pikselmiş ve bir peçete yardımıyla hafif baskı yapıp ovaladığımda sorun tamamen düzeldi, hepinizi seviyorum 👍 iyi forumlar.

Hocam uzun süre geçmiş ancak sormam gerekli :) monitörü yeni mi almıştınız? Bir de peçete ile nasıl düzelttiğinizi biraz açabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı