1 yıl içerisinde YKS sayısalda 50 bin yapmak mümkün mü?

İyi akşamlar herkese. Bu sene YKS gireceğim ancak konu eksiğim epey fazla ondan dolayı sınavda başarılı olacağımı sanmıyorum. Netlerim şu şekilde. Türkçe: 33, 34, sosyal: 8-9, fen: 10, matematik: Maksimum 10, AYT'de ise matematik neredeyse eksik, fende ise kimya ve biyoloji eksik, fiziğim başarılı. 1 yıl boyunca programlı bir şekilde dershane takviyesi de alarak başlıkta belirttiğim sıralamayı yapmak mümkün mü? Öngörüde bulunabilirseniz sevinirim.

Hocam matematikte 20 soru problem karekökün problem kitabını öneririm fen için konu tekrarı TR dede paragraf çözerek hazırlanabilirsiniz. AYT konusundada fiziğiniz iyiyse çok şanslısınız kimyada förmul ezberleyerek biyolojidede konu özetleri hazırlayıp tekrar ederek çok rahat hazırlanabilirsiniz iyi Sosyaller.

Hocam mat çok kötü zor bence. Türkçede muhtemelen vakit fazla ayırdığın için iyidir mesela ben de 11'im netler su an şöyle 29 TR 30 mat 14 sos 12 fen benim de çok iyi değil bence ama matı toparlamak çok zor yarim dönem mat bakıp 30'a anca yükselttim 20'den.

Ya ben ne bileyim kendi bilgilerimle bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Deneme çözmedim çok. Biliyorum çözmem gerekiyordu ama o konuda epey boşladım. Kendime güvenmiyor değilim, belli başlı düzen ve istikrarla mevcut bilgilerimi doğru çalışmalarla pekiştirerek netlerimi yükseltebilirim gibi geliyor.

Zaten ana hedefim esasen daha yüksek. Uçak veya makine mühendisliği istiyorum ama şu anki durumumdan ötürü kendimi inandıramıyorum o kadar sıralama yapabileceğime. En azından bir 50k yapsam bir şekilde yolumu bulurum diye düşündüm kendimce.
Sanırım düzgün çalışma geçmişiniz yok o yüzden inancınızın olmaması normal, çalışmaya başlayınca açılıyor insan. Önünüzde çok zaman var, sağlam bir plan ile iyi bir yeri kazanabileceğinize inanıyorum. Plan konusunda size yardımcı olabilirim az çok kafanızda oturur.

Ya ben ne bileyim kendi bilgilerimle bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Deneme çözmedim çok. Biliyorum çözmem gerekiyordu ama o konuda epey boşladım. Kendime güvenmiyor değilim, belli başlı düzen ve istikrarla mevcut bilgilerimi doğru çalışmalarla pekiştirerek netlerimi yükseltebilirim gibi geliyor.
Denemeye gerek yok konulari bitirmeden bence ben yeni başladım mesela denemelere. Ama 10 dan 20 ye rahat yukseltirsin iki tane beleş katı cisim sayılar çalış bence kolay konu sıfır ezber çünkü problem coz geometri üçgen bak direk 20 yi bulursun.

Sanırım düzgün çalışma geçmişiniz yok o yüzden inancınızın olmaması normal, çalışmaya başlayınca açılıyor insan. Önünüzde çok zaman var, sağlam bir plan ile iyi bir yeri kazanabileceğinize inanıyorum. Plan konusunda size yardımcı olabilirim az çok kafanızda oturur.

Evet doğru bir tespitte bulundunuz. Bu yaşıma kadar genel olarak hayatımda bir disiplin sahibi olamadım. Neye başladıysam yarım kaldı. Bunun bilincindeyim ve bir şeyleri değiştirmem gerektiğini düşünüyorum. Çalışmaya başladığım zaman gerçekten çok verim alıyorum ve bir yol ilerlediğimi düşünüyorum ancak o da yarıda kalıyor ve belli bir çizgide ilerletemiyorum. Plan konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılar.

Hocam matematikte 20 soru problem karekökün problem kitabını öneririm fen için konu tekrarı TR dede paragraf çözerek hazırlanabilirsiniz. AYT konusundada fiziğiniz iyiyse çok şanslısınız kimyada förmul ezberleyerek biyolojidede konu özetleri hazırlayıp tekrar ederek çok rahat hazırlanabilirsiniz iyi sosyaller.

Görüşleriniz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Denemeye gerek yok konulari bitirmeden bence ben yeni başladım mesela denemelere. Ama 10'dan 20'ye rahat yukseltirsin iki tane beleş katı cisim sayılar çalış bence kolay konu sıfır ezber çünkü problem coz geometri üçgen bak direk 20'yi bulursun.

Mesela bahsettiğiniz konular tamamen eksik ama kolay konular farkındayım. Göz atacağım mutlaka.

Mesela bahsettiğiniz konular tamamen eksik ama kolay konular farkındayım. Göz atacağım mutlaka.

Geometri çok eleyici insanlar yapmakta çok zorlanıyor ama nedenini anlayamadım ben 8 9 civarı yapıyorum bence çok zevkli bu arada denemeler bence çok önemli belirli bir konudan çözmektense sürekli farklı konulardan cözmek sizi daha iyi hazırlar sonraki sene giricekseniz en az 80 deneme öneririm.

Geometri çok eleyici insanlar yapmakta çok zorlanıyor ama nedenini anlayamadım ben 8 9 civarı yapıyorum bence çok zevkli bu arada denemeler bence çok önemli belirli bir konudan çözmektense sürekli farklı konulardan cözmek sizi daha iyi hazırlar sonraki sene giricekseniz en az 80 deneme öneririm.
Sınav süresinde zor oluyor görmek tytde ondan bence benim daha 7 civarı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı