10-15 dakika kardiyo kilo vermek için yeterli mi?

Boy 185 kilo 74-75. haftada 3 gün gidiyorum programın sonunda kardiyo var 10-15 dakika kadar koşuyorum. Kilo vermek için 10-15 dakika yeterli mi? Son 1 aydır Fast food vs aşırıya kaçmış durumda. Nedense kilo sadece göbekte gözüküyor sadece göbeğim var. 10-15 dakikalık kardiyo bunu eritebilir mi?

Hayır. Kardiyoyla kilo verilmez, sadece yardımcı olur. Kilo vermek için kalori açığı oluşturmak zorundasın. Bu da az yemekle oluyor. Fast foodu kesinlikle kesmen lazım. Aralıklı oruç diyetine başlayabilirsin.

Şu anda program adaptasyon programı kol sırt falan çalıştırıyor. Kilo olarak sadece göbek var demiştim. Bu çalışmaları yapmak yerine sadece kilo verme odaklı bir şeyler mı yapmalıyım? Yoksa normal devam etmeli miyim? Sanırım bu vücut tipine skinny fat deniyor.

Şu anda program adaptasyon programı kol sırt falan çalıştırıyor. Kilo olarak sadece göbek var demiştim. Bu çalışmaları yapmak yerine sadece kilo verme odaklı bir şeyler mı yapmalıyım? Yoksa normal devam etmeli miyim? Sanırım bu vücut tipine skinny fat deniyor.
Normal sporunuza devam edin. Hatta spor sonu yapacağınız 15-20 dk kardiyo dinlenme süresi boyunca yağ yakımına devam etmenize yardımcı olur. Fakat bunlarla birlikte yukarda bahsettiklerimi de yapmalısınız. Öneri yapacak olursam akşam 6 ile sabah 10 arası bir şey yemeyip sabah 8 de uyanır uyanmaz 1 saat kardiyo yaparsanız yağ yakımınız maksimuma ulaşır. Ardından 10:00’da kahvaltınızı edip akşam 6 yemeğinden önce de normal sporunuzu yapabilirsiniz.

Normal sporunuza devam edin. Hatta spor sonu yapacağınız 15-20 dk kardiyo dinlenme süresi boyunca yağ yakımına devam etmenize yardımcı olur. Fakat bunlarla birlikte yukarıda bahsettiklerimi de yapmalısınız. Öneri yapacak olursam akşam 6 ile sabah 10 arası bir şey yemeyip sabah 8 de uyanır uyanmaz 1 saat kardiyo yaparsanız yağ yakımınız maksimuma ulaşır. Ardından 10:00'da kahvaltınızı edip akşam 6 yemeğinden önce de normal sporunuzu yapabilirsiniz.

Akşam 6 olmak zorunda mı? Bir de bunların yanında protein tozu kullanmalı mıyım?

Neden hocam yardımcı olmaz mı?
Protein ihtiyacınızı karşılamada zorlanıyorsanız kullanabilirsiniz.
Yatmadan minimum 3 saat önce yemek yeyin. Bence de 6 ya da 7'de yeyin. Kahvaltıyı da 10 ya da 11'de yapın. Aralıklı oruç yapın yani. 2 öğün yeyin. Sabah aç karna kardiyo da yardımcı olur.

Protein ihtiyacınızı karşılamada zorlanıyorsanız kullanabilirsiniz.
Yatmadan minimum 3 saat önce yemek yeyin. Bence de 6 ya da 7'de yeyin. Kahvaltıyı da 10 ya da 11'de yapın. Aralıklı oruç yapın yani. 2 öğün yeyin. Sabah aç karna kardiyo da yardımcı olur.

Salon 3'te açılıyor sabah kardiyo için ip atlasam olur mu? 500-600 yeterli mi?

185 boya 75 kilo zayıf bile kalıyor. Kardiyoya ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Sadece salonda kaldığınız 60-70 DK gerekli önemi gösterdiğiniz sürece, vücudunuz şekillenir zaten. Kendinizi kardioda yormayın. Direk kas ve karın kası çalışın.

Antrenman sonu 15-20dk koşmanız yağları eritmeye yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı