10 aylık Netspeed deneyimim

zeki kurt WT

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba 10 aylık Netspeed deneyimimi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Öncelikle 10 ay içinde müşteri hizmetlerini sadece 4 kere aradım her aradığımda cana yakın ve bilgili kişilere denk geldim ve sorunlarımı çözdüler. Ayrıca bazi firmalardaki gibi talep açıp onların aramasını beklemeye gerek kalmıyor kendiniz arayıp işlemlere hemen baslayabiliyoruz.

Netspeed'e geçince yaşadığım en büyük sorun ekran paylaşımı sırasında artan ping oldu. Bu sorun eski kullandigim ISS'te olmuyordu (TT 16 Mbps). Bu sorunu paketimin hızıni düşürerek duzeltebildim. 80 Mbps'den 50 Mbps'lik pakete geçmiştim. Bu 2 aydir ise altyapi kapasitem 80 Mbps göstermesinden dolayi denemek amaçlı tekrar bir hız yukseltmesi yaptım ve 80 Mbps'ye geçtim şu sıralar ekran paylaşımı sırasında herhangi bir ping artışı yaşamıyorum. Sorunumun altyapi kaynakli olduğunu düşünüyorum. Yasadigim bölgede port sorunlari cok fazla ve internet kullanımı da oldukça fazla + olarak VDSL sistem. Bu yüzden olduğunu düşünüyorum.

Yaşadığım şehir Osmaniye ilk Netspeed kullandigimda LoL de 28 29 ping aliyordum ama 4 aya yakındır 21 22 ping aliyorum bu ping düşüşü bir ara yapılan planlı bakım çalışması ile olmuştu. Akşamları ise herhangi bir dalgalanma yasamadim bazı aksamlar 25 26 pingi görüyorum sadece.

Yükleme sırasında aldığım hızı köküne kadar kullanabiliyorum. Dalgalanma yaşamıyorum.

Verdikleri modemi bilmiyorum kendi modemimi kullandığım için.

Ocak 16 ile sonunda beklenen kapasite arttırma çalışmaları yapılmış bu sayede yoğunluktan dolayı bazi sorun yaşayan kişilerde düzelme olduğunu tahmin ediyorum.

Netspeed'in bana göre tek sorunu taahhüt olmaması. Önceden taahhüte karşı bir insandım ama malum ekonomi sayesinde taahhüt avantajlı konuma geçti.

Zam yapacaklar mi bilmiyorum ama şu anlık yok çünkü SMS vs gelmedi. Rakiplerin zam yapmasını fırsat bilerek kendileri de zam yapacaktır bana göre. Zam olacaksa da fiyatı oldukça merak ediyorum ama yine de tekrardan TurkNet'ten ucuz olacağını düşünüyorum.

Uzun lafın kısası memnunum ve tavsiye ediyorum. Malum firma fiyatı 250 yapmış sizin için Netspeed alternatif olabilir. Sorulariniza yardımcı olabilirim.

LoL'deki pinginiz gayet iyi fakat 80mbps'lik paketi evde kaç kişi kullanıyorsunuz? Ayrıca fiyatlandırmaları nasıl?
4 kisi kullanıyoruz 4 telefon 2 pc 1 tv. Tv de aktif olarak Netflix kullanımı oluyor. Fiyat 160tl tabi ki bu fiyata davet kodu dahil değil. Her davet koduna 12 ayligina 10'ar tl indirim yapılıyor. Davet edene ve davet kodunu kullanan kişiye.

4 kisi kullanıyoruz 4 telefon 2 pc 1 tv. Tv de aktif olarak Netflix kullanımı oluyor. Fiyat 160tl tabi ki bu fiyata davet kodu dahil değil. Her davet koduna 12 ayligina 10'ar tl indirim yapılıyor. Davet edene ve davet kodunu kullanan kişiye.
Bizim altyapımıyı sorguladığımda 65mbps diyor. Sizin gibi 80'liğe geçmek sadece para israfı mı olur? 50'lik iyi midir bizim için? Bizde de 4 telefon, 2 pc 1 tv ve netflix kullanımı olacak. 20 ping değil de şuan 12 civarı alıyoruz hız olarak ve LoL/Valorant oyunlarında 2,8k'ya kadar ping gördüm.

Bizim altyapımıyı sorguladığımda 65mbps diyor. Sizin gibi 80'liğe geçmek sadece para israfı mı olur? 50'lik iyi midir bizim için? Bizde de 4 telefon, 2 pc 1 tv ve netflix kullanımı olacak. 20 ping değil de şuan 12 civarı alıyoruz hız olarak ve LoL/Valorant oyunlarında 2,8k'ya kadar ping gördüm.
50 mbps lik paket bulunmuyor. Ya 35 mbps alabilirsiniz yada 35 üstü ( VDSL oldugundan dolayı max 100) alabilirsiniz. 35 ve 100 mbps arasında 10tl fark var. O yüzden 100 mbps lik paketi öneririm. Tabi ki altyapiniz 65 desteklediği için bu paketten alabileceğiniz verim 65 mbps olacaktir. Belki 65 mbps bile olmayabilir çünkü o gördüğünüz max değeriniz bunun haricinde altyapı kalitesi ve port durumlari gibi etkenler var. Veya tam tersi de olabilir benim altyapim 73 mbps göstermesine rağmen 80 mbps aliyorum. Ping konusuda da dediğim gibi sorun yaşamıyorum ama yaşayanlar da oluyordu. Ama en son yapılan kapasite çalışması ile bunun önüne geçildiğini düşünüyorum. Ayrica pingin tek etmeni İSS degil altyapi kalitesi de oldugunu bilmek lazim.

CS:GO maximum 46 ping - Valorant 9 ping.
100 mbps kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• B26A0BE3-611C-4D7F-8386-30DF09AAE69D.jpeg
    B26A0BE3-611C-4D7F-8386-30DF09AAE69D.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 261
CS:GO maximum 46 ping - Valorant 9 ping.
100 mbps kullanıyorum.
Açıkçası ben diğer isslere zam gelse de şoknet kullanmam. Hizmetleri güven vermiyor ayrıca tüm HOP noktaları TT den kiralanma. Buna karşı alacağım hizmette de düşüş olacak. Çünkü ben TT kullanırken dalganma ve yüksek ping yaşıyordum NetSpeed de bu sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı