10 gündür neden yoktum?

283156

Megapat
Makaleler
2
İlk öncelikle 10 gündür yoktum bana göre gereksiz ban yedim ama benim için fark etmez, moderatörlere hiç kızmadım. Tartışmaya da gelmedim ama sadece size göstereceğim nasıl 1 hafta ban yedim. En başta 1 hesap açım bir şeyler anlatım belki ban süresini kısaltırlar dedim ama hiç öyle olmadı. İbrahim zdemir uyardı iyi ki de uyardı, o yüzden teşekkür ederim. Şu konuda mesajımı okuyun ve sizin düşüncelerinizi istiyorum.

Benim şu an toplam 13 uyarım var. Gereksiz mesajlardan ilk uyarımı aldım. Ben bu yazıyı okuduğumda bir an neden bu kadar uzun ban yedim diye hesap falan açtım, baktım ettim, konu da açtım. Sonra asıl hesabıma geçim dedim. İbrahim Zdemir hocam uyardı onun için tekrar teşekkür ederim.

Az önce anlattığım yazı: Technopat Sosyal'de alınan ilk cezalar sadece 1 saatliktir*. 1 saat* sonra Sosyal'de tekrar yazmaya devam edebilirsiniz.

1 hafta boyunca bekledim, tam saatinde bekledim sabırsızlıkla, baktım 20 dakika geçmiş. Cezam kalkmamış. Allah Allah dedim. Yeni hesap açım gir çık yapım dedim yeni hesapta en fazla 5 dakika boyunca durdum 1 günde çoklu üyelik diye ban yedim. Yarın köye gidecektim neyse dedim gelince yazarım. Şu an geldim ve bu yazıyı yazdım.

Ceza yediğim konuya gelirsek bence gereksiz bir mesaj değildi. Moderatöre farklı gelebilir anlayışla karşılıyorum. Konuyu açan kişi ben araştırmamı yaptım her şeyiyle Technopat'da bir güncel konu açayım dedi ama zaten bu tarz konular 2-3 güne bir açılıyor ve yazılım 2-3 günde bir değişen bir şey değildir, sadece 2-3 günkü eski konuları gözden geçirebilir.

Cezaya ya da moderatörlere kızgın değilim, sadece bir nedenle söylesinler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayın 17'sinde bitmiş normal cezanız, çift hesap uyarısı da o zaman bitmiş. Ama bazen uyarı süresi bitse bile yetkilerin gelmesi uzun sürebiliyor.

Yeniden hesap açmanız talihsizlik olmuş, yeniden uyarı almışsınız.

Evet biraz öyle oldu. Konuya yazdığım mesaj hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Biraz tersledim de 1 hafta niye yedim? Technopat Sosyal kurallarında 20. uyarımda 1 hafta boyunca ceza yiyorum.

Bir de ismim "cming" yazmışım, o da "Coming" olacaktı. Yanlış yazmışım. Düzeltir misiniz? Sizleri uğraştırdığım için de özür dilerim.

Biraz tersledim de 1 hafta niye yedim? Technopat Sosyal kurallarında 20. uyarımda 1 hafta boyunca ceza yiyorum.
Başka bir uyarıyla birleşip konuyla da alakasız olduğu için sanırım. Uygunsuz üslup, çoklu üyelik ve gereksiz mesajlar bir arada yani. Diğer türlü bir saat olurdu.

Çoklu üyelikten 1 haftalık uyarı aldınız. Son zamanlarda çoklu üyelik olayında artış olduğu için uyarı süresini uzun tutabiliyorum.

Size ilk seferinde 1 gün uyarı verdim sonra başka bir hesap açtınız 1 hafta verdim.

En başta Head Xs adlı hesabıma girmiştim önceden açılmıştı ve girmiyordum. Sonra baktım hesaplarım birleşmiş.

Şahsen çift hesap uyarısı bir kere bende aldım ama ister inanın ister inanmayin, kardeşimle aynı ağı kullanıyorum. Bilgisayarlar bile karşı karşıya. O kendi bilgisayarından bir sosyal hesabı açmak istedi ve denedi. Ama acamadi. Sonra ben kendi hesabima bir girdim(kendi bilgisayarımdan yani cihazlar farklı) ne göreyim. Çift hesap uyarısı. Bende biliyorum çift hesap yasak ama 2. Hesabı açan ben değilim. Bu konuda technopat için önerim, aynı ağ üzerindeki hesaplara değil de aynı cihaz üzerindeki iki hesaba ban atılırsa bu durum bir nebze rahatlar. Ban atma hususunda dediğim gibi cihaza bakılarak ban atılması lazım bence. Burdan moderasyona sesleniyorum :).

Son düzenleme:
Şahsen çift hesap uyarısı bir kere bende aldım ama ister inanın ister inanmayin, kardeşimle aynı ağı kullanıyorum. Bilgisayarlar bile karşı karşıya. O kendi bilgisayarından bir sosyal hesabı açmak istedi ve denedi. Ama acamadi. Sonra ben kendi hesabima bir girdim ne göreyim. Çift hesap uyarısı. Bende biliyorum çift hesap yasak ama 2. Hesabı açan ben değilim. Bu konuda technopat için önerim, aynı ağ üzerindeki hesaplara değil de aynı cihaz üzerindeki iki hesaba ban atılırsa bu durum bir nebze rahatlar. Ban atma hususunda dediğim gibi cihaza bakılarak ban atılması lazım bence. Burdan moderasyona sesleniyorum :).

Sizin durumunuza da üzüldüm. Gereksiz yere ceza yemişsiniz.

Geri
Yukarı