10 Nisan ve Karadelikler

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
10 Nisanda yapılacak konferansı ve paylaşılacak bilgileri duymuşsunuzdur. Karadeliklerin olay ufkunu ilk defa gözlemlemişiz. Düşünceleriniz neler?

Karadeliğin olay ufkundan ışığın kaçamadığını duymuştum. Nasıl gözlemlenmiş olabilir. Kaynak var mıdır. Konferans nerede ?

Bu konulara meraklıysanız Kozan Demircan’ı okumanızı öneririm. Khosann.com adlı mükemmel bir bilimsel kaynak niteliğinde sitesi var. Bahsettiğiniz konuyla ilgili yazı da mevcut.
Karadeliğin olay ufkundan ışığın kaçamadığını duymuştum. Nasıl gözlemlenmiş olabilir. Kaynak var mıdır. Konferans nerede ?

Karadeliğin olay ufku kaçılamayan sınır. Tam o nokta da zaman duruyor.

Dünyanın dört bir yanında Türkçe adı Olay Ufku Teleskobu olan devasa bir kaç parçalı makinemiz var. Bunlarla gözlemlenmiş. Kaynağı nette direkt her haber sitesinde bulabilirsin. Konferans aslen Brükselde olacakmış. Ayrıca 5 şehir daha ortaklaşa eş zamanlı konferans yapacakmış.
@yuemti çok sağ olasın. 😊

@Rosseckx aynen 1 Nisanda olunca insan bir tedirgin oluyor ama şaka değilmiş. Geçen sene yapacaklarmış ama verileri işlemeleri anca bitmiş. 😄 Ne kadar ağır sen düşün.

Dünyanın dört bir yanında Türkçe adı Olay Ufku Teleskobu olan devasa bir kaç parçalı makinemiz var. Bunlarla gözlemlenmiş. Kaynağı nette direkt her haber sitesinde bulabilirsin. Konferans aslen Brükselde olacakmış. Ayrıca 5 şehir daha ortaklaşa eş zamanlı konferans yapacakmış.
@yuemti çok sağ olasın. 😊
İnsanlar teknolojinin sınırını zorluyor. Bütün bunların Türkiye'de yapıldığını görebilecek miyiz acaba.

Çok güzel değil mi? Animasyonlardan gördüğümüz gibi ama karadeliğin kendisini göremeyeceğiz sanmıştım, şok yaşadım.
Screenshot_20190410-160849.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı