10 yıl önce Intel mi AMD mi öndeydi?

Aynende öyle. NVIDIA'nın 1.liği vermek gibi niyeti yok sürekli çalışıyorlar oyun mu çıktı hemen ona göre optimize edilmiş bir sürücü geliyor, sürekli oyunların bel kemiği olan kart ile performans nasıl artar sorusu ile ilerliyorlar DLSS bunun kanıtı.
DLSS çok üst düzey bir teknoloji. Gerçekten sağladığı performans artışı müthiş düzeyde.

Şimdiki durumdan bahsetmiyorum. Bundan en az 10 yıl önce kim öndeydi? Yani eskiden gördüğüm sistemlerin çoğu Intel. AMD birkaç tane, onlar da 22-23 yıllık kasalar. Yani içimde bir Intel aşkı var nedense, ama performansı iyi veya kötü diye değil içime öyle oturmuş yıllardır. Herhalde toplanan PC'lerin çoğunluğu Intel'di, ya da yanılıyor muyum?

10 sene öncesine dönsem tutardım AMD'nin tarafını.

AMD CPU alırım ama AMD GPU asla almam hocam.

AMD GPU 2 defa kullandım, şimdi 1050 Ti kullanıyorum laptopta 4 senedir yeni yeni oyunlarda artık yetmemeye başladı değiştireceğim nasipse 30 serisi ile NVIDIA'nın performansına alıştım zor bırakırım gibi.
Katılıyorum Haswell mimarili işlemciler sanırım doruk noktasıydı sonra çok iyi sayılabilecek bir ilerleme göremedik DDR4'ün ekmeğini yediler mimari olarak büyük gelişmeler olmadı bence.
Abes olmasın ama şimdiki işlemcilerinin temeli Haswell gibi geliyor bana modifiye et sür cinsinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı