10 yıllık PC var ailem yenisini almıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşin iyi işler yapmış ama keşke R7 240 almasaymış. En azından RX570 (oyun oynanmayacaksa) ya da Vega 64 (oyun oynanacaksa) yakışırdı o sisteme.
Ekran kartını 2. El aldı zaten. 180 TL gibi bir fiyata aldı. RX 570 falan alsaydı oyunlara daha çok vakit ayıracaktı. O bunu istemedi zaten. Sadece görüntü versin diye takıldı.

Hocam şahsi tavsiyem ailene bilgisayar aldıramazsın, Çözüm yöntemi olarak şunu sunabilirim. Ders çalışamıyorum bu bilgisayar üzerinden çok donuyor Youtube'dan ders videoları izlemek istiyorum dersen belki alırlar. Onun dışında dişini sık 3 sene güzel bir üniversite kazan o zaman istediğini aldır ve üniversite ortamının keyfini çıkar.

Ailenle oturup bu konuda etraflıca konuşun. Tavsiyem bu konuşmanın 15 dakikadan kısa sürmemesi. Onları ikna edebileceğin argümanlar hazırla (ortalamana bakarsak yaparsın bu işi). Özellikle izledikleri haber kanallarının yazı ve yayınları çokça etkili oluyor. Ama onlar seni ikna ederlerse düşünmen gereken başka şeyler de olabilir. O zaman etraflıca bir özeleştiri yapman gerekebilir.

Ailem teknolojiye karşı, 10 yıllık PC var. Aileme yenisini alalım dedim hayır diyorlar. Onlardan habersiz birkaç sipariş verdim iyice kızdılar lise 1 deyim 9.sınıf ama derslerim mükemmel ötesi 98 ortalamam yani ama hala almıyorlar. Hatta o kadar öteye geçtiler ki artık aldıkları yeni telefonu bile aldılar tuşlu telefon verdiler. Kış geldiğinde okullar açılınca PC'yi kaldırıyorlar sadece yazları veriyorlar taktik verin ne olur delireceğim.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki kanka. Yani mantıklı olan üniversite kazanana kadar bir şey yapma diyeceğim de ne bileyim ben de senin gibi yoldan gectım. Şu an 19 yasındayım. 2 kere üniversite sinavı denedım, hiçbir yer kazanamadım. Ne PC var ne unıversite. Şimdi kafam da calıscak yetıstırmelık fabrıka ıs arıyorum. Yanı gecmıs olsun kanka. Sen oku dıyeceğim sana uyuz gelecek bılıyorum. Ben de yasadım. Baslarım boyle yasama...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da hiç almadılar. 2 yıl okul harçlıklarını biriktirerek kendim topladım. Güncel oyunları düşük ayarda olsa oynuyorum. İyi mi yaptım kötü mü yaptım, orasını bilmiyorum.

Bende de 13-14 yıllık emektar var. Güçlenmesi gereken yerde özellikleri daha da düştü desem yeri. Geçmiş olsun, ben de aynı durumdan muzdaribim.

Ayrıca bence burada yazılanların pek çoğu hiçbir işine yaramaz, hatta hepsi yaramaz. Bu ailene bağlı bir şey. Burada sana "Ailene git, bilgisayar iste." demek biraz yanlış olur, başka cevap da yok aslında.

Bu yüzden en mantıklısı derslerine çalış, yaz tatilinde ise bir işe gir, kendi paranı kazan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı