100 dolarım var, ne zaman bozdurayım?

Aynen Türkiye iyiye gidiyor.
İyiye giden bir şeyin olduğunu hatta iyi bir şey olduğunu söylemedim sen bunu uydurdun.
Gerçekleri gör bence kardeşim. haberlerde gördüklerine inanma. çık Türkiyedeki #beyinlere# bir uğra derim.
Senin gibi kör cahil bir zihniyetin buraya nasıl ulaşabildiğini hayretler içinde düşünüyorum.

Elimde 800 TL kadar bir dolar var. 3-4 Ay içinde 2' ye katlanma şansı var mıdır?
Malesef dostum yazın yükselirse belki yükselmezse 5.5 veya daha altındaki bir değere bozduracaksın.
Yeni havalanı çıktı bide yaptırımlar falan kalktı ya o yüzden dolar senin dediğin kadar artamaz.
4 Kasım iran ambargosunda dolar patlar mı sizce?
Patladı şuan kanka

TL'nin değer kazanması veya kaybetmesi nasıl Amerika ile ilgili değil? Amerika ile olan ilişkilerimiz para birimimizi nasıl etkilemesin? Ağustosta olan şeyleri gördük Amerika ile ilgisi yok demek bana saçma geliyor. Ayrıca diğer ülkelerden kastınız nedir? Gelişmiş olan ülkelerde bu kadar fazla bir değişim görülmeyebilir ama biz gibi gelişmekte olan ülkelerin paraları değer kaybediyor. Fakat son zamanlarda gelişmekte olan ülkelerin paraları değer kaybediyorken bizimkisi değer kazanıyor. Bunun sebeplerinden birinin ağustos ayında olan Amerika ile ilişkilerimizin kötüleşmesi sonucu TL'nin ona göre fiyatlanması olarak düşünüyorum, ilişkiler iyileştiğinde TL yeniden değer kazanmaya başladı. Amerika ile ilişkilerimiz kötüleşirse TL'nin değer kaybedeceği ortada.
SPK sizi yetkilendirmediyse yatırım tavsiyesi vermek suçtur. Kendi iyiliğiniz için al-sat dememeye dikkat edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı