100 TL bandında alınabilecek en iyi klavye

Bütçe
100-150
Makaleler
4
Yer
İzmit
Arkadaşlar, 100-150 Türk lirasına sahibim. Sıfır veya 2. el fark etmez alabileceğim en iyi klavye hangisidir? RGB fark etmez, olsa da olmasa da olur. CS:GO oynuyorum, bunun haricinde günlük kullanıcıyım diyebilirim.

Aklımda ilk başta şu model vardı;

Görünüş olarak kötü olduğu iddia edilemez benim açımdan. Fakat markası belli, kalitesiz. Ürün yorumlarının çoğu 5 yıldız fakat ileride ne olacağı belli değil. 1 yıldız verenler tuşların silindiğinden bahsetmiş. Normal, sonuçta baskı ve bu kötü bir özellik. Şimdilik bu şıkkı eledim.

Şu an aklımda bu model var;

2.el olarak en temizlerinden birisini 120 TL'ye alabiliyorum. Bilek desteği var, herhangi bir sorunu yok fakat eski bir klavye. Buna karşın bu haliyle bile Rampage'leri tokatlar bence. Yine de şu covid muhabbeti aklımı karıştırıyor 2. el olduğu için.

Bu model de aklımda;

Technopat incelemesine baktım. Çok iyi gözüküyor. 2. elini 140 TL'ye alabiliyorum. Eksiklerinden birisi -sanırım tek eksiği- bilek desteği olmaması ve biraz eski. Gözüme sade gözüktüğü için pek ısınamadım. Kaba klavyeleri daha çok seviyorum. Yine de çok iyiyse alabilirim. Unutmadan covid muhabbeti bunda da geçerli.

Var mıdır başka bir model öneriniz? Dediğim gibi maksimum ama maksimum 150 TL olacak şekilde önerilere açığım. Bu şıklar arasından sizin tercihinizi ve nedenini de öğrenmek isterim. Şu anlık en yakın olduğum klavye G103 gibi duruyor.

aslında bütçem daha yüksek olacaktı fakat hem öğrenciyim, hem de bilgisayarıma başka yükseltmeler yapacağım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rampage KM-RX9 Siyah Usb Gökkuşağı Zemin Aydınlatmalı Q Standart Oyuncu Klavye + Mouse Set | Trendyol mouse da ihtiyacın var ise bunu öneririm. Ben şuan kullanıyorum gayet memnunum. Trendyol cüzdan ile 120 TL'ye gelir.
Hocam hem 150 TL verip, mouse'u satayım 90 olsun, görece daha kaliteli markalar varken Rampage almak mantıklı gelmiyor. Mouse ihtiyacım olsaydı bakabilirdim fakat şu an benim için alınabilir bir yanı yok maalesef. Öneriniz için teşekkür ederim.

Bunu öneririm:
Dediğin gibi 2. el temizse dediğin klavyeler alınır.
Gayet iyi duruyor. Trust markası orta seviyede diye biliyorum. Ürün yorumları da fena değil. Fiyatı uygun duruyor. İyi bir tercih olabilir. İnceleme videosu varsa bir de oraya bakayım. Önerin için teşekkür ederim.

@enonertetanem siz ne dersiniz hocam?

SS’in bu klavyesini duymadım bir şey diyemeyeceğim maalesef. G103 kullandım, bilek desteği rezalet ve dayanıksız. Genel olarak eh işte ama kaç yıl oldu hala çalışıyor. Gamebooster ele zaten.

SS’in bu klavyesini duymadım bir şey diyemeyeceğim maalesef. G103 kullandım, bilek desteği rezalet ve dayanıksız. Genel olarak eh işte ama kaç yıl oldu hala çalışıyor. Gamebooster ele zaten.
Hocam GTX 830 90 TL, GTX 840 140 TL. Aralarında 50 TL'ye değebilecek ne gibi farklar vardır? Bir de bu ikisi G103'e göre sizce daha mı iyi?

G103'ü isteme sebebim sırf bilek desteği olması ve göze çok hoş gelmesi (Bir de Logitech yani). Bilek desteği dediğiniz kadar kötüyse hiç bulaşmayayım.

Hocam GTX 830 90 TL, GTX 840 140 TL. Aralarında 50 TL'ye değebilecek ne gibi farklar vardır? Bir de bu ikisi G103'e göre sizce daha mı iyi?
Kalite olarak çok fark yoktur. Işıklandırma, şekil olarak farklılar sadece. Belki de genel olarak biraz daha kalitelidir ama kesin bir şey diyemem.

Evet.

Hocam şimdi baktım, aralarındaki donanımsal tek fark GTX 830 6 tuşluk bir Anti-Ghosting'e sahipken bu sayı GTX 840'da 8. CS:GO oynarken ne kadar ihtiyaç duyarım bilmiyorum. Kalite olarak bir şey belirtilmemiş. Sanırım GTX 830 alacağım. Bir de bilek desteği olsa muazzam olurdu ama yapacak bir şey yok.
(Bunu 27 Kasım Cuma günü yazıp göndermemişim).

1 Aralık güncellemesi:

2 Gün önce çok uygun fiyata sorunsuz Logitech G710+ buldum. Kafayı kırdım, olmadı ufak bir karla satarım dedim. 230 TL'ye anlaşmıştık, elden almaya gidecektik. 30 Kasım günü alacakken o gün babamın Covid testinin pozitif çıktığını öğrendik. Karantinaya aldılar bizi. Alamadım klavyeyi. Oysaki çok da iyiydi, ben de istemiştim. Sonuçta koskoca G710+. Kargolatmak da istemedim sonuçta pahalı ve ne geleceği pek belli olmaz. Bir de üstüne kargo parası.

Bugün sahibinden üzerinden GET ile Logitech G105 aldım. Kargo dahil 135 TL. Technopat vs. incelemelerini izledim. Makro olayı çok iyi, klavye güzel ve tertemiz. Bunu aldım. Trust en başta iyi gelmişti fakat birkaç yorum okudum (Çoğu tuşların çabucak silindiğini söylüyor, malzeme kalitesi iyi değil diyorlar). İncelemesini de izledikten sonra vazgeçtim. İçime sinmedi bir türlü, elim gitmedi yani onu almaya. @enonertetanem

Bugün sahibinden üzerinden GET ile Logitech G105 aldım. Kargo dahil 135 TL. Technopat vs. incelemelerini izledim. Makro olayı çok iyi, klavye güzel ve tertemiz. Bunu aldım. Trust en başta iyi gelmişti fakat birkaç yorum okudum (Çoğu tuşların çabucak silindiğini söylüyor, malzeme kalitesi iyi değil diyorlar). İncelemesini de izledikten sonra vazgeçtim. İçime sinmedi bir türlü, elim gitmedi yani onu almaya. @pizz3man
Sanırım G103 ile aynı ama ışıklandırma ve bilek desteği tek farkı. Bilek desteği berbattı zaten o yüzden çok önemli bir fark değil. Klavyenin kendisi yalnız yıllardır bozulmadı. :D

Ben açıkçası G103’ü hiç sevmemiştim ama tabii kişiden kişiye değişir. Fiyatı da fena değil, hayırlı olsun. :)

30 Kasım günü alacakken o gün babamın Covid testinin pozitif çıktığını öğrendik.
Geçmiş olsun. :(

Sanırım G103 ile aynı ama ışıklandırma ve bilek desteği tek farkı. Bilek desteği berbattı zaten o yüzden çok önemli bir fark değil. Klavyenin kendisi yalnız yıllardır bozulmadı. :D

Ben açıkçası G103’ü hiç sevmemiştim ama tabii kişiden kişiye değişir. Fiyatı da fena değil, hayırlı olsun. :)

Geçmiş olsun. :(
Logitech'ler öyle, bir aldın mı resmen ömürlük. Bilek desteği dediğiniz kadar kötüyse neredeyse aynı fiyata G105 almak daha mantıklı o zaman. :D

Farkları sanırım şunlar;
Işık (+), birinde kırmızı birinde gri tuşların olması (/), daha yüksek tuş sesi (G105) (+), 12 adet daha fazla makro (G105) (+), 5 değil 6 tuşluk anti-ghosting (G105) (+) ve bilek desteği (G103) (-).

Çok teşekkür ederim, hem iyi dilekleriniz hem de yardımlarınız için.

Geri
Yukarı