1050 Ti'dan RX 570'e geçilir mi?

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
2-3 ay önce aldığım, Asus Rog Strix GeForce GTX1050Ti 4GB modeli ekran kartımı 2. el olarak satıp Rx570 almayı düşünüyorum. Hem fiyatı çok daha uygun. Hem de daha iyi diyorlar. Bence de daha iyi. İşlemcim ile darboğaz yapar mı bilmiyorum fakat aklımda böyle bir düşünce var. Ben ekran kartını 1450 liraya almıştım. Şu an satsam kaça satabilirim sizce? Kutusu, faturası her şeyi duruyor. Üstünde çizik bile yok.

İşlemcim, AMD A10-7890K 4.10GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız linke bakacak olursak, GTX 1050 Ti %38.4 iken, RX 570, %61.3 performans göstermiş. Neye dayanarak önermediniz acaba merak ettim.
GTX 1050 Ti'dan RX 570 elbette geçebilirsiniz. Kat kat daha iyi bir karttır kendisi.

Verileceği paraya değmryeceğini düşündüğüm için ve Haziran ayında yeni kartların çıkacağı yönündeki söylentilerden dolayı beklenilmesi taraftarı olduğumu belirttim.

i3 6100 darboğaz yapacaktır.
Oyun oynarken bana ne kadar bir zararı dokunur benim asıl öğrenmek istediğim bu ? Yada bu işlemciye alınabilecek en son çıta hangi ekran kartı olabilir ? Ben RX 570'te kararlıyım ileride anakartima uygun 1151 pinlik bir i5 işlemci alırım durumu duzeltirim diye düşünüyorum ?

Oyun oynarken bana ne kadar bir zararı dokunur benim asıl öğrenmek istediğim bu ? Yada bu işlemciye alınabilecek en son çıta hangi ekran kartı olabilir ? Ben RX 570'te kararlıyım ileride anakartima uygun 1151 pinlik bir i5 işlemci alırım durumu duzeltirim diye düşünüyorum ?
i3-6100 tahminimce maksimum 1050Ti besler diye düşünüyorum. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı