11.000TL'ye kadar mühendislik için ekranı iyi laptop önerisi

Mühendislik programlarını kullanacağım ve günlük film, dizi izleyeceğim bir laptopa ihtiyacım var. Ekran benim için önemli.
https://www.hepsiburada.com/dell-in...r-p-HBCV00002Y5WGA?url_src=and-product-detail
Aklımda bu model var ama yine de önerilere açığım şimdiden teşekkürler.
Rei ablam hazretleri aynı laptopu dell olmamak şartıyla daha ucuza daha güzelini (ekran kartı arttıran daha iyi bir model vardı sanırım) de bulabilirsin fakat ne mühendisisin, mühendislik cinsine göre senin bütçenin yaklaşık 4-5 bin artması gerekecek ekran kartı ve RAM için.

Ram eklenebiliyor mu bilmiyorum ama bir sorun satıcıya. Eklenir ise alıp Ram ekleyebilirsiniz.

Ama kesin önerim bu 14 inç istemiyor iseniz üstteki olabilir

Hangi programları kullanacaksınız? Çünkü bütçeniz artık düşük kalıyor maalesef hem ekranı iyi olsun hem donanımı yeterli olsun vs olamıyor.
Solidworks ve ansys gibi analiz ve çizim programları kullanıyorum. Şuan ryzen 5 3550h +gtx1650 kombinasyonu kullanıyorum fakat işlemci çok yetersiz geliyor.

Şuanki planım mevcut r5 3550h +gtx1650 olan laptopumu kardeşime verip daha taşınabilir bir model almayı düşünüyordum.

Hangi programları kullanacaksınız? Çünkü bütçeniz artık düşük kalıyor maalesef hem ekranı iyi olsun hem donanımı yeterli olsun vs olamıyor.
Ansys, solidworks , belki catia

Ama kesin önerim bu 14 inç istemiyor iseniz üstteki olabilir
Taşıyabilsem 17 inch alırım.

Son düzenleme:
Solidworks ve ansys gibi analiz ve çizim programları kullanıyorum. Şuan ryzen 5 3550h +gtx1650 kombinasyonu kullanıyorum fakat işlemci çok yetersiz geliyor.

Şuanki planım mevcut r5 3550h +gtx1650 olan laptopumu kardeşime verip daha taşınabilir bir model almayı düşünüyordum.

İşlemci olarak %15-25 yükselirsiniz fakat bu sefer de ekran kartını bırakırsınız, mantıksız bir trade olur gibime geliyor.
Ben piyasayı bilmiyorum fakat bildiğim şey elinizdeki laptoptan (işlemci dışı) daha iyi bir cihaz alamazsınız. Yetkili abiler bakar.

"LENOVO V15-ABA 82TV004LTX AMD Ryzen 7-5825U 8GB 512GB SSD 15.6 Inç Full HD Laptop - Laptop.Com.TR" bu laptopu kullanıyorum, fiyatına göre mükemmel.
"Amazon.com.tr" fiyatı biraz yüksek ve RAM yükseltimi yapılıyor mu bilmiyorum ama IPS ekran istiyorsan bu bütçede bundan başka yok sanırım.

Önerilerin için teşekkürler fakat TN panelde F/P laptop çok fazla var. Arkadaşımda da Lenovo'nun TN panelli bir laptopu var. Onun ekranını gördükçe TN panelden gerçekten soğudum.

"LENOVO V15-ABA 82TV004LTX AMD Ryzen 7-5825U 8GB 512GB SSD 15.6 Inç Full HD Laptop - Laptop.Com.TR" bu laptopu kullanıyorum, fiyatına göre mükemmel.
"Amazon.com.tr" fiyatı biraz yüksek ve RAM yükseltimi yapılıyor mu bilmiyorum ama IPS ekran istiyorsan bu bütçede bundan başka yok sanırım.

Önerdiğin HP laptopu almayı düşünebilirim. Maalesef her laptopunda incelemesi bulunmuyor. Eğer eminsen HP'yi alabilirim.

Önerilerin için teşekkürler fakat TN panelde F/P laptop çok fazla var. Arkadaşımda da Lenovo'nun TN panelli bir laptopu var. Onun ekranını gördükçe TN panelden gerçekten soğudum.

Önerdiğin HP laptopu almayı düşünebilirim. Maalesef her laptopunda incelemesi bulunmuyor. Eğer eminsen HP'yi alabilirim.
Hp laptopun ntsc(%45) değeri göreceli olarak düşük. Bu fiyatta kaliteli bir IPS panel bulmanız aşırı zor maalesef. Lenovoyu kullanıyorum ve ekranı gayet kaliteli diyebilirim, renkler vs canlı duruyor. Kılavuzunda yükseltme ile alakalı bilgi pek yok, direkt olarak üreticiden ya da kullananlardan bilgi alırsanız iyi olur almadan önce.

Geri
Yukarı