11. sınıfta alan değiştirme

Merhabalar, ben 11. sınıfta eşit ağırlık alanında okuyorum. Seneye başlarken alanımı eşit ağırlığa çevirmiştim ancak şu an yaptığım seçim hatalı gibi geliyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Nitelikli bir Anadolu lisesinde okuyorum, eğer sayısala geçersem onları yakalayabilir miyim endişesi var. 9 ve 10. sınıf fen temelim neredeyse yok. Bunları toparlamak için dershaneye gidebilirim ancak ikilemde kaldım, eğer yine değiştirirsem bu seçim de hatalı olursa diye. Bu konuyu etrafımdakilere de açmayı düşünüyorum, sizlerden de tavsiye almak isterim.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

9 ve 10. sınıf fen temelim neredeyse yok
eğer sayısala geçersem onları yakalayabilir miyim endişesi var
Riskli bir durum. Temelinizin olmaması da bu riski arttırıyor. Ancak eşit ağırlıktan sayısala geçip başarılı olabilenler yok mu tabii ki var. Ancak gerçekten çok çalışmanız gerekiyor. Ben olsam gerçekten uzun uzun düşünür ve kendimi samimi bir şekilde sorgulardım.

Riskli bir durum. Temelinizin olmaması da bu riski arttırıyor. Ancak eşit ağırlıktan sayısala geçip başarılı olabilenler yok mu tabii ki var. Ancak gerçekten çok çalışmanız gerekiyor. Ben olsam gerçekten uzun uzun düşünür ve kendimi samimi bir şekilde sorgulardım.

Bu riskin farkındayım, dönemin sonunda kadar bu konu hakkında düşüneceğim. Eğer altından kalkabileceğimi anlarsam geçeceğim.

Uzun uzun yazmak istedim ama erindiğimden şimdilik sadece şöyle cevaplayayım. Başlar da zorluk çekersiniz. Ama yakalanmayacak diye bir kaide yok 12. sınıfta geçenlerde var ve evet ara dönemde alan değiştirebilirsiniz. İdareyle görüşün yardımcı olacaklardır.

Yaparsın yapmasına da çok zorlar. Kimya, biyoloji neyse de fizik sıkıntı.

Ah o fizik yok mu hocam o fizik 😃
Gülüm biz hiç 11 görmedik onu ne yapacağız? Ben 12. sınıfım şu an biz yaparsak onlar niye yapamasın ki :D
Zorlayacağını sanmıyorum. Fazla abartı geldi.

Sayısaldaki arkadaşımla konuştuğumda o da halledilebileceğini ancak zorlayacağımı söyledi. Sonuçta ortada yarım dönem yok buna alışmak kolay olmayacaktır, özellikle bu sene kimya dersinin vs. en ağır senesi olduğunu söyledi.

Geri
Yukarı