11000 TL sistem toplama

Bütçe
11000
1-2 ay sonra 11. nesil işlemcilerin çıkacağı ve ekran kartı stoklarının yenileneceği söyleniyor.
Onu zaten herkes söylüyor. Stokçular ve mining yapanlar yüzünden ben yakın zaman içerisinde düzeleceğini sanmıyorum. Bekleme imkanınız varsa paranızın değer kaybetmemesine dikkat edin. Yatırım tavsiyesi değildir. Şu zamanlarda çok kişi mining yapıyor. Kazandıkları para azalınca hepsi yapmayı bırakabilir.

(Stok yok)
Toplam 10900TL ekran kartsız 6100 TL stok beklerseniz 4000-4500 bandında RTX3060 alabilirsiniz.

(Stok yok)
Toplam 10900TL ekran kartsız 6100 TL stok beklerseniz 4000-4500 bandında RTX3060 alabilirsiniz.

Açıkçası işlemcisi biraz cezbetti normalde GameGaraj'dan önerilen kasayı alacaktım ama kararsız kaldım.

10400F işlemciye sıcak bakmıyorsunuz sanırım, okuduğum yorumlardan onu anladım. Ancak 3600 ve 3600X ile karşılaştırma videolarını izlemenizi tavsiye ederim.

Evet ve videoları izledim aradaki fiyat farkına AMD'nin değmeyeceğini anladım muhtemelen GameGaraj'daki kasayı alacağım, bugün acele etmem normalde fakat acilen bilgisayara ihtiyacım var.
İzlediğim videolar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Onu zaten herkes söylüyor. Stokçular ve mining yapanlar yüzünden ben yakın zaman içerisinde düzeleceğini sanmıyorum. Bekleme imkanınız varsa paranızın değer kaybetmemesine dikkat edin. Yatırım tavsiyesi değildir. Şu zamanlarda çok kişi mining yapıyor. Kazandıkları para azalınca hepsi yapmayı bırakabilir.

Kasayı alacaktım bir baktım stok bitmiş...

Son düzenleme:
Kasayı alacaktım bir baktım stok bitmiş.
Bu sistemi forumda çok kişiye önerdim eğer alacaksanız elinizi çabuk tutun dedim ama diğerler üyeler stokları bekleyin dediler.
Yakın zaman içerisinde düzeleceğini sanmıyorum.
Vatan ekran kartlarını stoklara sokmuş. Fiyatları düşürmesini bekleyebilirsiniz. Bu fiyattan almanızı önermem. Bu haliyle topladığım sistem 12900 TL tutuyor. Fiyatlar düştüğü zaman aynı fiyata Ryzen 5 5600X daha mantıklı olur.

Son düzenleme:
R5 5600X çok daha güçlü bir işlemci 1080p oyun oynadığınızda hafifde olsa i5 10400F darboğaz yapabilir. R5 5600X render performansında i9ları yakalıyor.

Bu sistemi forumda çok kişiye önerdim eğer alacaksanız elinizi çabuk tutun dedim ama diğerler üyeler stokları bekleyin dediler.

Vatan ekran kartlarını stoklara sokmuş. Fiyatları düşürmesini bekleyebilirsiniz. Bu fiyattan almanızı önermem. Bu haliyle topladığım sistem 12900 TL tutuyor. Fiyatlar düştüğü zaman aynı fiyata Ryzen 5 5600X daha mantıklı olur.

GameGaraj'daki sistemin fiyatı bir günde 1000 TL artışa geçti stoklar bitti kafamda az çok kurdum ne yapacağımı ekran kartı sabit zaten özellikleri şunlar olacak;
İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: 3060 Ti veya 3070.
SSD: 500 GB M.2 SSD.
RAM: 16 GB 3200 Hz RAM.
PSU: XPG Pylon 650B-BKCEU 650 Watt 80 Plus Bronze Yarı Modüler Power Supply - incehesap.com
Anakart: Tam belli değil biraz daha bakacağım.

Ayriyeten bu kasa nasıldır görüntüsü çok şık duruyor fiyatı biraz tuzlu olsa da ve PSU'su kaliteli mi? GAMEPOWER WARCRY 6X120mm RGB Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası +PSU Fiyatları ve Özellikleri

Bu arada şu İncehesap indirimlerine bakacağım bugün o indirimlerden kulaklık aldım bilgisayara parçaları oradan toplayabilirim belki.
@kqqk13 hocam bu arada bu SSD iyi midir indirim var da İtopya da

Kararım şu oldu sistemi toplayacağım 5600X ile her şeyi hazır stok gelince de sistemi uçuracağım aceleci olmamın sebebi ise şu an kullandığım bilgisayar emanet annem pek sevmez emanet Mali uzun süre kullanmayı her gün baskı yapıyor bana son kararım bu oldu ekran kartı olarak muhtemelen bunu alacağım.

Hepsiburada'dan almayı düşünmüyorum sadece modelini gösterdim sizce iyi olur mu?

Son düzenleme:
Hocam SSD güzel ama pek bir indirim olamamış o fiyatlardaydı zaten. Alabilirsiniz. Attığınız kasanın hava akışı güzel ama güç kaynağı çok kötü. Ayrıca o markanın işçiliği rakiplerine göre kötü oluyor. Attığınız ekran kartı modeli gayet iyi. Eğer ekran kartı stoklarını beklerken kullanmak istiyorsanız ikinci el çok ucuza sadece görüntü almak için kullanılan erkan kartlarına bakabilirsiniz. Kasa olarak iki model attım. Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. 2. kasa çok daha iyi. 2. kasanın içerisinde 2 adet fan geliyor. 2. kasa için tavsiyem 1 tane daha fan almanız.

Geri
Yukarı