12-13.000 TL Gaming laptop önerisi

emrhncb

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar haziran-temmuz gibi alacağım yani yeni çıkacak modeller olabilir. Hem bilgisayar mühendisliği için de kullanmayı düşünüyorum.

Aklımdakiler:

Tulpar T7 V19.5 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook (1tb hddli 12800 tl oluyor)

Monster çok iyi duruyor ama önermeyen baya bir insan var. Ayrıca ekranın 9ms olması da (sanırım) beni soğutuuyor.

Monster haricinde olan 2 bilgisayarda 144 Hz bile yazmamışlar ekranına ekran kartı ve 144Hz farkı ile Monster 'ı öneririm
Asus da 144hz msi konusunda bilgim yok da.
Ekran kartı farkı sebebiyle kesinlikle Monster.
Monster' da ısınma sorunu vb sorunlar oluyormuş ve her ay servise yollamak istemiyorum gerçekten çok şikayet var o konularda.

Monster'da ekranın 9ms olduğunu nereden öğrendiniz? Bana 5ms demişlerdi. 2060 ve 2070 arasında masaüstünde olduğundan çok daha fazla fark var notebookta. 2060'ın faydası ise daha kolay soğutulabilen bir kart 2070'e göre. Harddisk yerine ssd 500'e çıkartıp almanı tavsiye ederim, tabi büyük çaplı veri depolamayacaksan.
İşlemci yönünden diyorsan Asus da ısınıyor Msi da ısınıyor. Önemli olan o ısıyı nasıl stabil hala getirdiği ve performanstan ne kadar ödün vermediği. Örneğin Asus'un notebookuna baktım, işlemci 90 dereceleri görmüyor sıcaklıkta ama işlemciyi 3.2-3.5 GHz'lerde frenliyor. Monster'ın CPU'su ise 4GHz bütün çekirdeklerde. Isıdan kurtulmak için daha büyük ve daha kaliteli notebooklara yönelmen gerek ya da masaüstülere.

Son düzenleme:
Monster'da ekranın 9ms olduğunu nereden öğrendiniz? Bana 5ms demişlerdi. 2060 ve 2070 arasında masaüstünde olduğundan çok daha fazla fark var notebookta. 2060'ın faydası ise daha kolay soğutulabilen bir kart 2070'e göre. Harddisk yerine ssd 500'e çıkartıp almanı tavsiye ederim, tabi büyük çaplı veri depolamayacaksan.
İşlemci yönünden diyorsan Asus da ısınıyor Msi da ısınıyor. Önemli olan o ısıyı nasıl stabil hala getirdiği ve performanstan ne kadar ödün vermediği. Örneğin Asus'un notebookuna baktım, işlemci 90 dereceleri görmüyor sıcaklıkta ama işlemciyi 3.2-3.5 GHz'lerde frenliyor. Monster'ın CPU'su ise 4GHz bütün çekirdeklerde. Isıdan kurtulmak için daha büyük ve daha kaliteli notebooklara yönelmen gerek ya da masaüstülere.
9 ms olduğundan emin değilim dediğim gibi. Sıcaklığın artması konusunda sıkıntım yok. Laptop alıyorum tabii ki ısınacak ama zarar verecek şekilde olmasın istiyorum.

Ben de zorunda olmasam laptop almam ama üniversite için başka şehire gideceğim ve dışarda kullanacağım için çok kaba gözükmeyen bir laptop arıyorum.

bende bundan var.
Memnun musunuz?

Bu paralar gozden cikarilacaksik siddetli tavsiyem; ekran 17 inc ve min. 120 hz olmali, kasa kalin tercih edilmeli, islemci olarak i7 7700 hq dan uzak durulmali. Bu islemci isinmasi ile dertli 8. Nesil islemci veya uzeri tercih edilmeli. Monster hos bir tercih olacaktir.

O zaman Tulpar v19.5 hakkında istediğini sorabilirsin yanıtlamaya çalışırım. Tecrübelerim doğrultusunda kouşacak olursak, işlemcisi 90'lı dereceleri gören eski giriş seviyesi notebookum senelerce sapasağlam çalıştı. Alırsın, UV yaparsın, alt tarafı havalandıracak şekilde boşlukta bırakırsın daha da iyi çalışır.
9 ms olduğundan emin değilim dediğim gibi. Sıcaklığın artması konusunda sıkıntım yok. Laptop alıyorum tabii ki ısınacak ama zarar verecek şekilde olmasın istiyorum.

Ben de zorunda olmasam laptop almam ama üniversite için başka şehire gideceğim ve dışarda kullanacağım için çok kaba gözükmeyen bir laptop arıyorum

Bu paralar gozden cikarilacaksik siddetli tavsiyem; ekran 17 inc ve min. 120 hz olmali, kasa kalin tercih edilmeli, islemci olarak i7 7700 hq dan uzak durulmali. Bu islemci isinmasi ile dertli 8. Nesil islemci veya uzeri tercih edilmeli. Monster hos bir tercih olacaktir.
Değim gibi üniversitede ve dışarda kullanacağım için çok göze batan çok kalın kasalar istemiyorum monsterın kasasını da çok beğeniyorum o yüzden. Bu attıklarım o kadar kalın değil zaten.
O zaman Tulpar v19.5 hakkında istediğini sorabilirsin yanıtlamaya çalışırım. Tecrübelerim doğrultusunda kouşacak olursak, işlemcisi 90'lı dereceleri gören eski giriş seviyesi notebookum senelerce sapasağlam çalıştı. Alırsın, UV yaparsın, alt tarafı havalandıracak şekilde boşlukta bırakırsın daha da iyi çalışır.
Her ay servise yollamak zorunda kalmam değil mi dediğim gibi en büyük korkum o monster konusunda. Ve dışarda kullanıma çok göze batar mı. Kasasını ve çerçeve oranını çok beğendim gerçi gayet ince ve hoş bana göre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı