12. sınıfta açık liseye geçilmeli mi?

xxultrAslanxx

Hectopat
Daha fazla  
12. sınıf öğrencisiyim ve okuldaki zaman kaybından çok şikayetçiyim. Her sabah 5.00'da kalkıp, 6.30'da okula gidiyorum. Eve 14.00'da geldiğimde o yorgunlukla akşama kadar uyuyorum. Sınava çalışacak zamanım kalmıyor. Okulda da kayda değer bir eğitim aldığımı söyleyemem. Derslerin çoğu bölümümle alakasız ve sınavda işime yaramayacak konular. Sizce Açık liseye geçmeli miyim? Sınav dönemine yaklaşık 6 ay var ve birikmiş çok konu var. Sizce geçmem mantıklı olur mu?
(Not: Sayısal öğrencisiyim.)

Dostum ben 1.5 sene açık lise'de hazırlanıp, dershane/kurs ofisi tarzı bir yere gittim. Daha iyi oldu.

Mümkünse özel okula geç en mantıklısı o oluyor. Birçok şeyi (anla işte) kafana takmana gerek kalmıyor, tamamen sınav odaklı ders işliyorlar... Tabi imkan meselesi ama bence açık lise çok mantıklı değil.

@rb26dett @mrramen şuanda okuldan tasdikname ve öğrenim durum belgemi aldım. Öğrenim durum belgesinde devamsızlığım 13 gün göründüğü için devamsızlıktan başarısız olduğumu yazıyor. Açık öğretim için başvuruyu yarın yapacağım. Sorun olur mu?

@rb26dett @mrramen şuanda okuldan tasdikname ve öğrenim durum belgemi aldım. Öğrenim durum belgesinde devamsızlığım 13 gün göründüğü için devamsızlıktan başarısız olduğumu yazıyor. Açık öğretim için başvuruyu yarın yapacağım. Sorun olur mu?
Devamsızlık durumları ile ilgili bir bilgim yok dostum.

12. sınıf öğrencisiyim ve okuldaki zaman kaybından çok şikayetçiyim. Her sabah 5.00'da kalkıp, 6.30'da okula gidiyorum. Eve 14.00'da geldiğimde o yorgunlukla akşama kadar uyuyorum. Sınava çalışacak zamanım kalmıyor. Okulda da kayda değer bir eğitim aldığımı söyleyemem. Derslerin çoğu bölümümle alakasız ve sınavda işime yaramayacak konular. Sizce açık liseye geçmeli miyim? Sınav dönemine yaklaşık 6 ay var ve birikmiş çok konu var. Sizce geçmem mantıklı olur mu?
(Not: Sayısal öğrencisiyim.)

Ben de bu aralar okulu zaman kaybı olarak görüyorum. Sınav için öğretmiyorlar, yazılı için öğretiyorlar. Aynı konuyu YouTube'dan izlediğimde daha iyi anlıyorum. Ben de okuldan gelince çok yorgun oluyorum. Uyursam geç oluyor çalışamıyorum uyumaz isem bir şey anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı