12 yaşında spor salonuna gitmek zararlı mı?

Yağlarını yakarken kas kazanamazsın bir şeyi yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın değişmez kuraldır internette gördüklerine kulak asma gerçeği yansıtmaz senin vücudunda daha hormonlar çok çok eser miktarda var yani pek bir sonuç alamazsın eğer beni biraz olsun dinlemek istiyorsan dediklerimi yap ben senin spor yapmanı senden çok istiyorum ama şu an yeri ve zamanı değil.

Bende evde egzersiz yapayım hareketlerle o zaman önerebileceğin bir teknik varsa sevinirim diyette yaparim.

Sence 12 yaşında bir küçücük çocuk salona gittiği zaman sadece koşu bandına mı çıkacak orada görecek hayvan gibi adamları sonra alıcak eline dambılı kolunu başını çıkaracak size göre anne karnında dahi yapılsa sorun yok herhalde herşeyin bir yöntemi doğrusu zamanı vardır

Gidebilir bir sürü basket futbol yüzme kursları var gitsin buralara
Kardeşim hiç mi eğitmeni vs. Olmayacak sanıyorsun spor salonları anarşinin hakim olduğu isteyenin kafasına göre alete gireceği yer değildir senin durumuna göre bir program hazırlanır ona göre çalışırsın anladın mı?

Kardeşim hiç mi eğitmeni vs. Olmayacak sanıyorsun spor salonları anarşinin hakim olduğu isteyenin kafasına göre alete gireceği yer değildir senin durumuna göre bir program hazırlanır ona göre çalışırsın anladın mı?
12 yaşında bir çocuğa göre bir spor değil bu belediyeler futbol basketbol voleybol kursları açıyor oralar uygun onun için

Sence 12 yaşında bir küçücük çocuk salona gittiği zaman sadece koşu bandına mı çıkacak orada görecek hayvan gibi adamları sonra alacak eline dambılı kolunu başını çıkaracak size göre anne karnında dahi yapılsa sorun yok herhalde her şeyin bir yöntemi doğrusu zamanı vardır.

Gidebilir bir sürü basket futbol yüzme kursları var gitsin buralara.

Kardeşim hiç mi eğitmeni vs. olmayacak sanıyorsun, spor salonları anarşinin hakim olduğu, isteyenin kafasına göre alete gireceği yer değildir, senin durumuna göre bir program hazırlanır, ona göre çalışırsın anladın mı?

12 yaşındayım. 6 ay sonra 13 spor salonuna gitmek istiyorum. Bir zararı olur mu? Bana göre zararlı bir teknik şundan uzak dur bunu yapma gibi diyebileceğiniz tavsiyeler varsa duymak isterim.
Çok yağlıyım vs diyorsan futbol ve yüzmede bir süre çalış ondan sonra yapman gerekir hem yağ kaybedip kas kütlesi koyamazsın ki

Aşırı korumacılık değil bu bende çocuğum olunca kısmetse bende spor yaptıracağım taki gelir 16 17 yaşına gider daha ergen bile değil daha küçük herşeyin bir oluru vardır
Hocam 13 oldum geri geldim şuan elimde 2.5kg ve 1 kg lik dumbell var bunlarla hareket yapmamda sakınca var mıdır aynı zamanda yanında mekik ve şınav da yapicam şöyle bı program buldum

Şınav=30 tane (10 10 aralıklı,hergün her 10 2 2 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
*Dambıl Kaldırma(2.5kg)=60 tane (15 15 aralıklı,hergün her 15 5-5 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
*Mekik=75 tane (25-25 aralıklı,hergün her 25 10 10 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangı
ç)

Kardeşim o kadar abartma futbol ortamına girse bu çocuk dırzonun teki olacak, bu onun için en iyisi
Hocam 13 oldum geri geldim şuan elimde 2.5kg ve 1 kg lik dumbell var bunlarla hareket yapmamda sakınca var mıdır aynı zamanda yanında mekik ve şınav da yapicam şöyle bı program buldum

Şınav=30 tane (10 10 aralıklı,hergün her 10 2 2 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
*Dambıl Kaldırma(2.5kg)=60 tane (15 15 aralıklı,hergün her 15 5-5 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
*Mekik=75 tane (25-25 aralıklı,hergün her 25 10 10 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangı
ç)
Ne düşünüyorsunuz.

Ya.

Hocam 13 oldum geri geldim şu an elimde 2.5kg ve 1 kglik dumbell var bunlarla hareket yapmamda sakınca var mıdır aynı zamanda yanında mekik ve şınav da yapacağım şöyle bir program buldum.

Şınav = 30 tane (10 10 Aralıklı, her gün her 10 2 2 artacak, haftada 4 gün pazartesi, çarşamba, cuma, pazar, ilk 3 gün başlangıç)
*Dambıl kaldırma(2.5kg)=60 tane (15 15 Aralıklı, her gün her 15 5-5 artacak, haftada 4 gün pazartesi, çarşamba, cuma, pazar, ilk 3 gün başlangıç)
*Mekik = 75 tane (25-25 Aralıklı, her gün her 25 10 10 artacak, haftada 4 gün pazartesi, çarşamba, cuma, pazar, ilk 3 gün başlangı.
Ç)
Ne düşünüyorsunuz.

Yaşına göre gayet yeterli ama yine de bu işin bileninden tavsiye almanı öneririm.

12 yaşındayım. 6 ay sonra 13 spor salonuna gitmek istiyorum. Bir zararı olur mu? Bana göre zararlı bir teknik şundan uzak dur bunu yapma gibi diyebileceğiniz tavsiyeler varsa duymak isterim.

Konunun üstünden aylar geçmiş ama aynı durumda olan arkadaşlar bence 14 yaşında gitsin şu an şınav mekik barfiksten başlasın daha mantıklı olur. 12 yaşında zaten ergenliğe girmediğin ya da çok başlarında olduğun için testosteron yeterli değil o yüzden göreceğin gelişim 14 yaşında başlamaya kıyasla daha az olur. Şınav mekik barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapabileceğin hareketlerle güçlenip spor salonuna başlayınca formda olursun kuvvetli olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı