128 GB SSD günlük işler için yeterli olur mu?

brkyakdgn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba hayırlı haftalar herkese. Bir laptop alacağım. İkinci el laptoplara güvenemiyorum. Ne kadar temiz olsa da sonra da sorun çıkartabiliyor. Daha sonradan başıma geldi. Vatan bilgisayarda 8.000 TL'ye satılan Lenovo marka bir laptop var. 128 GB SSD'ye sahip. Bütçem çok kısıtlı arkadaşlar maksimum 9.000. sadece ofis programları ve internet kullanımı için ve günümüz için 128 GB SSD yeterli olur mu sizce? Sonradan bir de SSD takviyesi ile uğraşmak istemiyorum. Saygılar.

Sadece ofis ve internette gezineceksen yeterli olur, ama ileride bir gün başka şeyler indirmeye kalkarsan sorun çıkarabilir, yoksa yeter.

Merhaba hayırlı haftalar herkese. Bir laptop alacağım. İkinci el laptoplara güvenemiyorum. Ne kadar temiz olsa da sonra da sorun çıkartabiliyor. Daha sonradan başıma geldi. Vatan bilgisayarda 8.000 TL'ye satılan Lenovo marka bir laptop var. 128 GB SSD'ye sahip. Bütçem çok kısıtlı arkadaşlar maksimum 9.000. sadece ofis programları ve internet kullanımı için ve günümüz için 128 GB SSD yeterli olur mu sizce? Sonradan bir de SSD takviyesi ile uğraşmak istemiyorum. Saygılar.

Zaten o bütçede daha iyisi olamaz gibi siz iş için kullanacağınız için yetebilir.

Sadece ofis ve internette gezineceksen yeterli olur, ama ileride bir gün başka şeyler indirmeye kalkarsan sorun çıkarabilir, yoksa yeter.
Hocam sadece ofis programı ve internet için alıyorum. Başka program indirmeyeceğim.

İnternet ve ofis işleri için bile yetmeyebilir size önerim;
Min 256 GB SSD veya 512 GB HDD.
Hocam şu sıralar aşırı açıldım. Laptop için pek bütçe ayıramadım. İkinci el almak istemiyorum. Sıfır fiyatlarıda bu şekilde..

Hocam sadece ofis programı ve internet için alıyorum. Başka program indirmeyeceğim.
Ofis programlarının hepsini kurduğunuz zaman çok yer harcayacaktır ve siz ofis programlarını kullandıkça SAVE alacaksınız dosyaları gittikçe çığ gibi büyüyecek ve 20-30 GB yer kalacak en son da tam performans veremeyecek SSD

Ofis programlarının hepsini kurduğunuz zaman çok yer harcayacaktır ve siz ofis programlarını kullandıkça SAVE alacaksınız dosyaları gittikçe çığ gibi büyüyecek ve 20-30 GB yer kalacak en son da tam performans veremeyecek SSD
Peki ofis kurmayıp, drive üzerinden e-tablo olarak kullansam öyle olurmu ?

Yeterli olur muhtemelen hocam, düşündüğünüz laptopun linki var mı? Vatan'da piyasanın biraz üstü fiyatlar oluyor, bütçeniz kısıtlı olduğu için internetten başka model bakalım.

Ofis programlarının hepsini kurduğunuz zaman çok yer harcayacaktır ve siz ofis programlarını kullandıkça save alacaksınız dosyaları gittikçe çığ gibi büyüyecek ve 20-30 GB yer kalacak en son da tam performans veremeyecek SSD.

Fakat aldığınızdan 1-2 sene sonra SSD takviyesi yaparsınız devam edebilirsiniz laptopu kullanmaya sorunsuz olarak.

Geri
Yukarı