13 yaşında kas yapmak

Kas ne işine yarıyacak? Cidden sağlıklı olmak için mi? Yoksa işin içinde başka etkenler mi var? Eğer varsa lütfen kas yapma bile.

Ben 14 yaşına Ocak ayında girdim. Bende kas yapmak istiyorum. Sıralara otururken yamuk oturuyorum ve ileride kambur olmak istemiyorum. Ayrıca vücut için de sağlıklı değil mi ? Boyum 1.79 ve kilom 71. Benim yapmamı önerir misiniz ? Eğer öneriyorsanız bir program yazarmısınız ?

Ben 14 yaşına Ocak ayında girdim. Bende kas yapmak istiyorum. Sıralara otururken yamuk oturuyorum ve ileride kambur olmak istemiyorum. Ayrıca vücut için de sağlıklı değil mi ? Boyum 1.79 ve kilom 71. Benim yapmamı önerir misiniz ? Eğer öneriyorsanız bir program yazarmısınız ?
Doktora git. Bir fizyoterapiste görün. Filmini falan çekerler muhtemelen... 17/18 yaşına kadar şınav, mekik ve koşu gibi egzersizlerin haricinde, ağırlık kaldırmayı unut! Madem bir sorunun var, buna odaklan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı