13 yaşında kas yapmak

ExOnly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 13 yaşındayım ve bu yaza kadar biraz kas yapmak istiyorum.
Ama böle tam kas değil böle şişse olur kollarım karnım şekil olsa falan yani.
Bilek güreşinde de iyi değilim.
Evde çalışabileceğim programlar neler?

Boy:1.65
Kilo:45 (zayıf birisiyimdir)

Daha fazla açıklama (ayrıntılı [sayılır]);
Günde programın ne olursa karnım şekil kollarım şekil ve şişer.
Nasıl bilek güreşinde iyi olurum onun için sanki aletim var parmaklarım ve avuç içimi oraya koyup sıkıyorum ismini hatırlamıyorum.

Yaşınız çok küçük! Kilo falan almayın! Daha çok yüzme ve basketbol gibi boy uzatıcı ve esneklik kazandıracak sporlara yönelin. Gelişme çağında kas geliştirme faaliyetlerine yönelmeyin! Yoksa boyuna ve kemik yapına ciddi zarar verirsin. Benim gibi boyun 1.80' lere ulaşsın ondan sonra başlarsın. Ama önce doktora gidip kendini bir kontrolden geçir. Doktor sana tahmini olarak boyunun ne kadar artacağını söyler. Hiç bir şey için acele etme! Ama özellikle savunma sporlarına yönelmeni öneririm. Çünkü bu sporlar senin gelişimine kolay kolay zarar vermez. En azından kendini savunacak düzeye gelirsin.
Koşu yaparak ve bisiklet sürerek bacak kaslarını, azimli bir şekilde şınav ile de göğüs, omuz, karın ve kol geliştirebilirsin. (y) Çok zor değil! Bu egzersizler kadınlar için de geçerli tabi ki...

Bu şekilde zor. Öncelikle düzenli beslenip protein alarak sağlıklı bir şekilde kilo almalısın ancak bu yaşta basketbol yüzme gibi sporlar daha faydalı olur.

Bu şekilde zor. Öncelikle düzenli beslenip protein alarak sağlıklı bir şekilde kilo almalısın ancak bu yaşta basketbol yüzme gibi sporlar daha faydalı olur.
Bak güzel kardeşim sen protein almak, kilo olmak diyorsun ama 13 yaşında adımı 30 yaşında ki adamlar gibi protein bakımından zengin yemekleri yediremezsin. Bu kardeşimiz bu yaşta bol bol süt içip, yoğurt yiyerek kemik gelişimine dikkat etmeli. Zaten abura cubura düşkün biri değilse gereksiz yağlanma da olmaz.

Bak güzel kardeşim sen protein almak, kilo olmak diyorsun ama 13 yaşında adımı 30 yaşında ki adamlar gibi protein bakımından zengin yemekleri yediremezsin. Bu kardeşimiz bu yaşta bol bol süt içip, yoğurt yiyerek kemik gelişimine dikkat etmeli. Zaten abura cubura düşkün biri değilse gereksiz yağlanma da olmaz.
Zaten bu yaşta basketbol yüzme önerdim. Yazdıklarımı değil. Protein bakımından zengin yemekleri yemek içinde 30 yaş değil 17-18 yaş yeterli.

Fazladan barfiks, şınav çekebilirsin daha çok kendi ağırlığınla çalışmalısın çekme kasların ön planda olsun ilerde de hem itme hem çekme kaslarını çalıştırırsın. Arkadaşların dediği gibi futbol, basketbol, yüzme gibi sporlarıda yap kasların için alt yapı oluşturursun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı