13 yaşında saat 4'te uyumak ileride sıkıntı çıkarır mı?

Fizyolojik sorunları hakkında bilgim yok fakat psikolojik olarak pek iyi şeylere yol açmıyor. Eğer geç yatmaya alışırsanız öyle devam edecek bir süre, ne kadar uzun sürerse tekrar normale dönmeniz o kadar zaman alacak. Uykusuzluk düşünsel performansı azaltır. Ek olarak gecenin o saatinde sizden başka uyanık olan insanlar pek olmayacağından ileriki zamanlarda yalnızlık hissedeceksiniz, ne kadar arkadaşınız olsa da aktif olduğunuz o saatlerde ulaşamadığınızdan farklı psikolojilere girecek, karamsarlaşacaksınız. Gün ışığından faydalanın, işlerinizi gündüz halledin. Gece geç saatlere kadar uyanık kalmak havalı değil. Ders çalışmıyorsanız, kendinize veya bir başkasına katkı sağlamıyorsanız uykusuz kalmak mantıklı değil.

Fizyolojik sorunları hakkında bilgim yok fakat psikolojik olarak pek iyi şeylere yol açmıyor. Eğer geç yatmaya alışırsanız öyle devam edecek bir süre, ne kadar uzun sürerse tekrar normale dönmeniz o kadar zaman alacak. Uykusuzluk düşünsel performansı azaltır. Ek olarak gecenin o saatinde sizden başka uyanık olan insanlar pek olmayacağından ileriki zamanlarda yalnızlık hissedeceksiniz, ne kadar arkadaşınız olsa da aktif olduğunuz o saatlerde ulaşamadığınızdan farklı psikolojilere girecek, karamsarlaşacaksınız. Gün ışığından faydalanın, işlerinizi gündüz halledin. Gece geç saatlere kadar uyanık kalmak havalı değil. Ders çalışmıyorsanız, kendinize veya bir başkasına katkı sağlamıyorsanız uykusuz kalmak mantıklı değil.
Zaten ben bilirek yapmıyorum bu işte terslik var önceden böyle deyildi düzenli uyku alıyordum

Eh ben 10 yaşlarımda filen frp oynamaya başladığımdan beri gece 2 den erken yatmıyorum bir problem görmedim ama bazenleri kendini frenlemen gerek.

kanka ben 17 yaşındayım. her yaz uyku düzenim bozulur ve çok şikayet ederim.sabahlamaya inan hiç gerek yok aşırı saçma bir olay. sabah 8de uyuyup akşam 6-7 gibi uyanıyo oluyorum. gün bitmiş oluyo istesen de bir şey yapamıyosun bilgisayara mahkum kalıyosun uyanık kaldığın süre boyunca. hiç gerek yok akşam en geç 1'de falan uyu. sabah da en geç 11de kalk. kalkınca da hemen bilgisayarı açma bi duş al kahvaltını yap 5-10 dk otur öyle aç.

Zaten ben bilirek yapmıyorum bu işte terslik var önceden böyle deyildi düzenli uyku alıyordum
Bir günü mümkün olduğunca hareketli geçirin. Koşun, saatlerce yürüyün... Gün sonunda yorulup yatağa düşeceksiniz zaten, direnmeden uyuyun. Alarm kurup erken kalkarsanız ertesi gün de erken yorulup uyursunuz. 9-10 gibi uyanıp gece 12de yatmak daha iyi.

Geri
Yukarı