13 yaşında vücut nasıl yapılır?

Ben boy kısaltır demedim bot kalıtsaldır zaten ve çok etkisi olmaz ben dedim ki vücut un bu yaşlarda boy uzamasına öncelik verdiği için kas yapımını biraz geri plan a atar. Kilo almak için sık öğün ye kalori hesabı yap dediğim gibi spor yap mesela ben karın kası ile göğüs yapıyorum bu aralar önce de omuz kol çalışıyordum. Her gece bunlardan yap kilo alırsın ama beslenme önemli. O ağırlık kaldıranların boyu uzamaz lafı da hurafedir. Ağırlık sporu yapanların boyları kısa olduğu için ortaya çıkmıştır tamamen yanlıştır. Sadece kısa insanların vücutları ağırlık kaldırmaya daha yatkın olduğu için genelde ağırlık kaldıranların boyu kısadır.

Boy kısaltırı yanlış yazdım kusura bakma.

Hiç öyle bir deneyimim olmadı. Bilen arkadaşlar varsa cevaplayabilirler.

Ben kullanmıştım sadece 2 hafta devam ettim ama ona rağmen kas görüntüsü olarak eskisine göre çok çok daha iyi oldu. Barfiks şınav mekik ve plank çalış imkanin varsa ağırlık çalış.fitify öneririm pro sürümünü apk olarak kurabilirsiniz.

Ben kullanmıştım sadece 2 hafta devam ettim ama ona rağmen kas görüntüsü olarak eskisine göre çok çok daha iyi oldu. Barfiks şınav mekik ve plank çalış imkanin varsa ağırlık çalış.fitify öneririm pro sürümünü apk olarak kurabilirsiniz.
Plank süresini yapabildiğin kadar uzun tut.

Boy kısaltırı yanlış yazdım kusura bakma.

Olay çok basit;
Yemek yemek, yemek yemek yemek yemek birazcıkda ağırlık kaldırmak.
Knk sadece ağırlık kaldırırsan bi müddet sonra kol gelişimin durur.Tek nokt aya yapmıyacaksın sporu mesela kol çalış üstüne karın çalış omuz çalış vb.Mesela kol ile omuz çalışınca çok iyi gözüküyor tavsiye ederim.

Knk sadece ağırlık kaldırırsan bi müddet sonra kol gelişimin durur.Tek nokt aya yapmıyacaksın sporu mesela kol çalış üstüne karın çalış omuz çalış vb.Mesela kol ile omuz çalışınca çok iyi gözüküyor tavsiye ederim.
Belli aralıklarla 3 aylık fitness üyeliği alıyorum ve spordaki performansım gerçekten sağlam ve kendimin %100'ümü verdiğim bir uğraş oluyor ve dediğin gibi full body yapıyorum fakat beslenme konusunda hiç önem vermiyorum ve bu yüzden gelişme katedemiyorum. Oraya bunu yazmamda ki temel sebep bu, işin erbabınında söylediği gibi "Vücut geliştirmede kasların dolması %30 salonda ağırlık yaparak , %70 beslenerek gelişirsin."

Bu yaşlarda ben olsam sevdiğim bir savunma sanatında veya fitness vb. yapardım. Ama bu yaştan spora karşı olan sevginizi sakın bitirmeyin ve devam edin.

Geri
Yukarı