13 yaşında yapılan projeler nasıl?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yol yakınken bence dönün. Eğer program geliştirmeye meraklıysanız çok sıkılırsınız bir süre sonra.
Bunu bir günde 400 matematik sorusu çözdüğüm gün anlamıştım. Çok meraklı olunca çok sıkılıyor insan. Bunun için 2 günde bir web geliştirme dersi dinliyorum her gün ağır ağır öğreniyorum. Haklısınız fakat asla dönmem benim amacım üniversiteye kadar 5-6 dil öğrenmek.

Bende 18 olmama rağmen yanlış girip 30larda bir şey girmiştim.

En sağlıklısı.
Ben bir ara yaşımı hep 900 lerde şeyler giriyordum. QWEOQWLKEWQ

Tam gerektiği yaşta başlamışsın ancak fazla hayalperest davranmamanı öneririm, ancak şevkin asla kırılmasın, yaşın için ortalama bir site tasarımı olmuş ancak gittikçe gelişeceğin belli, phython dili düşündüğünden de kapsamlı olduğu için 10 ay kadar kısa bir sürede o kadar öğrenmen bir tık zor ancak istikrarlı bir çalışmayla istediğin her şeyi başarabileceğini düşünüyorum. Yolun açık olsun🖤

Eki Görüntüle 2013518
Belki yardımcı olur diye şunu da bırakayım.
Siteyi ben yapmadım hocam. Sadece özelleştirmeden yararlanarak yaptım hiç bir yazılım bilgisi girmeden. Yol için teşekkürler.

Bunu bir günde 400 matematik sorusu çözdüğüm gün anlamıştım. Çok meraklı olunca çok sıkılıyor insan. Bunun için 2 günde bir web geliştirme dersi dinliyorum her gün ağır ağır öğreniyorum. Haklısınız fakat asla dönmem benim amacım üniversiteye kadar 5-6 dil öğrenmek.

Ben bir ara yaşımı hep 900 lerde şeyler giriyordum. QWEOQWLKEWQ
Bundan sonra kendinize bu soruyu sorun; "Bu nedir la bu yaş kodunu hangi salak yazdı?"

MP3 ve MP4 indirme işlemini tam olarak nasıl yapıyorsun?

Bende 18 olmama rağmen yanlış girip 30'larda bir şey girmiştim.

En sağlıklısı.

Bende her yerde 14 derim.

Her zaman kendini küçük göstermek daha iyidir.

Hatta sosyale 2000'li yazmıştım.

Tamam o zaman şöyle basit bir arayüze sahip atayım hemen. Konsol tabanlı yapmak içime oturmadı maksimum 30 dakika içinde buraya veya olmazsa mediafirea yükleyip atarım.

Tamamdır beklerim.

MP3 ve MP4 indirme işlemini tam olarak nasıl yapıyorsun?
Pytube kütüphanesi ile.

Bende her yerde 14 derim.

Her zaman kendini küçük göstermek daha iyidir.

Hatta sosyale 2000'li yazmıştım.

Tamamdır beklerim.
Şimdi şöyle. Sosyalde Youtube Video İndirici paylaşmak yasak. Discord verirseniz oradan atabilirim. Kural 38. diydi heralde. Bu arada iznini almış olmadığınız videoları indirmek bir suç sayılabilir. Bu sizin sorumluluğunuz da( Tabi fark edilirse .d ) . Onun için programa uyarı koymak zorunda kaldım. Program hazır isterseniz atabilirim tabi ki.

1699899481905.png

Hocam ben kapatacağım PC yi siz discordu yazdığınızda dönüş yaparım. Kusura bakmayın kapatmak zorundayım.

Son düzenleme:
Bu şekilde öğrenmekten bahsettiğin müddetçe gelişimin çok yavaş olacak.
Yorumun için teşekkür ederim. Artık sonunu düşünmeden öğrenileceğim kadar öğrenebilirim fakat ben böyle bir şekilde puanlayınca daha iyi motive olup daha iyi çalışıyorum. Her insanın farklı çalışma stili var değil mi?

Yorumun için teşekkür ederim. Artık sonunu düşünmeden öğrenileceğim kadar öğrenebilirim fakat ben böyle bir şekilde puanlayınca daha iyi motive olup daha iyi çalışıyorum. Her insanın farklı çalışma stili var değil mi?
Normalde evet, bunun için hayır.

Programlama bilgin yüzdelik vuracağın, puanlayacagin bir şey değil. Temelleri puanlamiyorsan tamamen yanlış algı yaratır. Temelleri puanlamak ise anlamsız. Bu yanlış algıyı sende yaratır bu arada.

Birincisi diller tek bir alan için kullanılmıyor. Python 7/10 biliyorum diyorsun mesela. Konseptleri bilmeden anlamadan dil öğrendiğin anlamına geliyor bu. Yanlış bir algı yaratmış sende ve direkt olarak dil öğrenmeyi hedef edinmişsin.

Python da nasıl constructor kullanırım desem Google'a bakmadan cevap verebiliyor musun mesela? Çok basit bir şey bu sorduğum. Constructor nedir desem? C#'ta kod yazarken hiç sınıf kurallarına dikkat ettin mi? Overload ve override yapabileceğini biliyor musun methodlari? Bir değişkeni referans ile geçirmenin ne demek olduğunu? Operatörleri overload edebileceğini biliyor muydun?

Bunlar temeller mesela. OOP kavramının ve dilin temelleri.

Önemli olan dili öğrenmek değil mantığı öğrenmek. Konseptleri öğrenmek. Programcılık mantığını kavrayan biri dil öğrenmekle cok uğraşmaz. Mantığını bildiğin müddetçe hemen hemen her şeye katkıda bulunabiliyorsun sadece. Her dilin kendi trickleri vardır bir şeyleri daha verimli yapabileceğin, onları da uğraştığın alan ve dile göre öğrenirsin.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı