13 yaşındaki bir çocuk protein tozundan başka ne kullanabilir?

• Konuyu başlatan Diga
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 747
1.79 boyu var 62 kilo hocam.

62 kilo boya göre çok az protein tozu yerine ağırlıklı olarak karbonhidrat ve az yağlı sebze yemekleri tüketsin protein olarak da haşlanmış tavuk göğüsü yesin eğer her gün tavuk göğüsü alacak bütçeniz yoksa toz alıp yarım ölçek içsin. Ha yumurta sevmiyor demişsin bir de spora başlayacaksa yemek seçmek yok öyle onun yaşlarında ben de çok yemek seçerdim yumurtanın kokusundan dahi nefret ederdim şu an her sabah tuzsuz yumurta yiyorum.

İlk 2 sene bir şey kullanmasına gerek yok adapte olması 1 yıl sürer zaten yaşı küçük, 15 yaşına geldiğinde daha ağır antrenmanlara ve takviye kullanımına başlamak istiyorsa başlayabilir. Vücut yapması basit bir şey değil iradesinin güçlü olması lazım, eğer bir kaç ayda vücut yapacağını düşünüyorsa ve yapamayınca bırakacaksa boşuna para harcamamanızı öneririm. Takviyelerin çok mucizevi şeyler olmadığını öğretin.

Zayıfmış, dediğim gibi tavuk pilav kütle koymak için çok iyi bir yemek. Önüne koyulanı yemesi lazım, fakat bu demek değil ki pizzaları hamburgerleri gömsün. Olabildiğince az yağ tüketmesi ve bayağı yemek yemesi lazım.

Hocam dışarıdan hiç zayıf gözükmüyor. kalıplı gozukuyor. buna bir etkısı olur mu?

Geri
Yukarı