Bütçe
14.000 TL

hakancebe

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar 14.000 TL bütçe ile oyuncu laptop almayı düşünüyorum, laptop olması şart üniversite içinde en az 5 yıl götürmeli Acer Nitro 5 nh. Q7jey. 001 özelliklerine baktım iyi görünüyor işlemcinin yüksek yük altında 80-95 (darboğaz yok, FPS düşmesi yok) arası ısınıyormuş yorumları okudum o işlemci kendini koruma 110 derecelerde imiş bir arkadaş 1 yıldır kullanıyormuş öneriyor siz ne düşünüyorsunuz? Özellikleri: Intel Core i5 10300H GTX 1650 Ti 16 GB RAM 13.500 TL bu bilgisayara eş özelliklerde tavsiyesi olan ya da bu bilgisayar iyi midir? Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok teşekkürler.

Selamlar 14.000 TL bütçe ile oyuncu laptop almayı düşünüyorum, laptop olması şart üniversite içinde en az 5 yıl götürmeli Acer Nitro 5 nh. Q7jey. 001 özelliklerine baktım iyi görünüyor işlemcinin yüksek yük altında 80-95 (darboğaz yok, FPS düşmesi yok) arası ısınıyormuş yorumları okudum o işlemci kendini koruma 110 derecelerde imiş bir arkadaş 1 yıldır kullanıyormuş öneriyor siz ne düşünüyorsunuz? Özellikleri: Intel Core i5 10300H GTX 1650 Ti 16 GB RAM 13.500 TL bu bilgisayara eş özelliklerde tavsiyesi olan ya da bu bilgisayar iyi midir? Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok teşekkürler.

Önerim olmayacak ama paylaştığınız linkteki laptop o özelliklere göre pahalı bence.

İlk olarak şunu söyleyeyim artık i5 almak saçma bence çünkü yakında i3 gibi olacak yani eskiyecek ve 13.500TL'ye bu PC pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

i5 eskiyecek mi? Hocam önemli olan gücü ve arkadaşın attığı bilgisayarda gayet güçlü bir işlemci var. 4 çekirdekli olmasına rağmen tercih edilebilir bir işlemci. Attığım bilgisayarda 3050 var ve 3050 ile 1660 Ti arasında ufak bir performans farkı var. 3050'nin DLSS avantajı 3050'yi daha tercih edilebilir yapıyor. Ayrıca attığım bilgisayarı aldıktan sonra depolama ve RAM yükseltmesi yapılabilir.

V. 17'ler tongfang kasa diye biliyorum.

i5 eskiyecek mi? Hocam önemli olan gücü ve arkadaşın attığı bilgisayarda gayet güçlü bir işlemci var. 4 çekirdekli olmasına rağmen tercih edilebilir bir işlemci. Attığım bilgisayarda 3050 var ve 3050 ile 1660 Ti arasında ufak bir performans farkı var. 3050'nin DLSS avantajı 3050'yi daha tercih edilebilir yapıyor. Ayrıca attığım bilgisayarı aldıktan sonra depolama ve RAM yükseltmesi yapılabilir.
Peki hocam hiç geliştirme yapmadan bile bu laptop daha mı iyi acer den?

Hocam biraz baktım ama ssd açısından kötü ve monitör ü 60 hz imiş onun dışında işlemcisi ve ekrankartı iyi bu fiyata 144 hz 500 gb ssd olsaydı anında alırdım ama şuan acer bi tık daha iyi gibi birde sizce fiyatlar yazın düşermi yükselir mi?

Son düzenleme:
Clevo kasadan kacın!
TongFang degil bu model.

Bu arada alınmaz bu fiyata bu laptop.
Oneri ve Clevo kasayı gommek uzere cagriyorum:
@messinicocugu
@Cliff_Burton
@Radeon RX 5500M
@SEMIKAANCAKIR
@tahaklkt

Abra'larda sadece V18 ve V11 Tongfang. Alınmaz.

Isınma sorunlu. Alınmaz.

Bu cihaza bakabilirsiniz;

Çöp âlâ çöp. Clevo kasa alınmaz. Önermeyin artık.
Tavsiyem: https://ty.gl/qbuqqpi3dd + 8 GB RAM.

Abra olarak V11 ve V18'ler tongfang kasa kullanır geri çöptür, alırsanız çok ısınır. Isınmaktan kastım burada her bilgisayar ısınır. Benim imâ etmeye çalıştığım ısınma overheating yani aşırı ısınma. Bilgisayar 99 dereceye kadar çıkabilecek potansiyelde ve kendini kapatabilecek potansiyelde. Tongfang ve MSI kasa dışı Monster alınmaz.

Bu bilgisayarda eğer 10.nesil işlemci yerine 11.nesil işlemci olsaydı bunu alın derdim. Çünkü geçenlerde izlediğim bir videodaki yapılan testlerde 1650 Ti'ın 3050'yi 10-11 FPS geçtiğini gördüm. VRAM darboğazında şu an 3050 ve 3050 Ti'ler. 1650 Ti ile VRAM miktarları aynı olduğu için üstte attığım laptopu tavsiye ediyorum. RTX ve DLSS öncülüğü oluyor bu sefer.

Yeni konular

Geri
Yukarı