14 ayda LGS'ye nasıl çalışılır?

Eğer gerçekten iyi bir lise kazanmak istiyorsan ilk tavsiyem 7. ve 8. sınıf arası sürede 8. sınıfın matematik öncelikli olmak üzere bütün konularını bitirmen.8. sınıfa başladıktan sonra yine konu açarsan yardımcı olurum.

Mantık şudur:Adam gibi üslü ifadeler ve varsa çarpanlar ve katlar çalışın.İlk ünite bunlar.6 ve 7'de varlar.7. sınıfta denklemlerin mantığını kavrayın yoksa işiniz gerçekten zor olacaktır.Şu an yazdığım şeyleri yaptım ve konular basit geliyor.

Mantık şudur: Adam gibi üslü ifadeler ve varsa çarpanlar ve katlar çalışın. İlk ünite bunlar. 6 ve 7'de varlar.7. sınıfta denklemlerin mantığını kavrayın yoksa işiniz gerçekten zor olacaktır. Şu an yazdığım şeyleri yaptım ve konular basit geliyor.

Hocam denklemlerimde sıkıntı yok biraz var onu da halledebilirim biraz rasyonel sayılarda biraz sıkıntı var.

Buna bir ekleme yapacağım şimdi eğer seviyeniz düşük ise yani temel yoksa kolay kitaplardan başlayın sonra daha zoruna geçin çünkü temel zayıf ise temelini oturtmanız için önce temelden başlayacaksınız böyle yapılması daha uygun olur ama seviye orta gibi ise karekök gibi bir kitaptan başlayıp zorlayıcı kitaplara geçmek mantıklı çünkü o kitaptaki soruları temelsiz çözemezsiniz ayrıca motivasyonunuz da düşer bu da başarıyı etkiler.
Hocam şu anda nasıl bilmiyorum ama bizim zamanımızda karekök kolaydı (2. LGS ye girmiştim). Orta seviyeye biraz daha zor gerekmez mi?

Ben bu sene LGS'ye hazırlanıyorum.
Günde 3 saat soru çözüyorum, kalan vakit dershane ve okul.
Bak şimdi, önce bir plana ihtiyacın var yoksa olmuyor.
Ben hiç çalışmayan bir öğrenciydim ama plana uydum ve şuan en düşük notum 460.
Soru sayısı değil, verimlilik önemli.
Mesela sana çizelgenin bir fotoğrafını atayım:
1617778741937.png

3 Nisan günü bunu uyguluyoruz mesela, plansız olmuyor bu iş.

Arkadaşlar, şu an 7. sınıfım. 14 ay var. LGS'ye nasıl başlamalıyım çalışmaya? Sadece 8. sınıf soracaklar ama o konuların temeli de 6 ve 7. sınıf. Ne yapayım, nasıl başlayayım?

Bence bu kadar erken çalışmaya başlamamalısın. Önce 7.sınıf konularında eksiğin varsa onları halletmeye çalış. Önümüzdeki yazı dolu dolu geçir. Yazın başında çalışmaya başlarsan sonuna doğru sıkılmaya başlarsın ve çalışmaktan bıkarsın.

8'e geçince günlük tekrarlarını düzenli yap ve soru çözme miktarında kendine bir hedef belirle. Her gün bu hedefi tutturmaya çalış.

2.dönemde soru hedefini iyice arttırmalısın ve süreli bir şekilde deneme çözmeye çalış.

Bu şekilde LGS'den iyi bir sonuç alabilirsin.

Arkadaşlar, şu an 7. sınıfım. 14 ay var. LGS'ye nasıl başlamalıyım çalışmaya? Sadece 8. sınıf soracaklar ama o konuların temeli de 6 ve 7. sınıf. Ne yapayım, nasıl başlayayım?

Sadece matematik ve fen çözebilirsin sözel kısım için 30 dk lık kitap okuman yeterli ben sadece son 1 ay calıstım son 1 ayın cezası da matematik ve fen verdi işte matematik te soruları çöze çöze anlıyorsun çünkü ama sözelde okuduğunu anladıktan sonra sıkıntı yok bile. (not puanım 395 calışsam yapar mışım. :D)

Ağustos gibi başlarsan çok iyi oluyor, başta denemelerin düşük gelecek sorun yok, sonra artıyor. En düşük puanım ve en yükseği arasında 100 puan vardı. Bazen kötü alacaksın ama onları değerlendir, kötü alman iyi çünkü yanlışlarının nedenini öğrenip çalışabiliyorsun. Yamalaya yamalaya bitiyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı