14 Pro Max 128 GB (A2893) Model IMEI kaydı yaptırmak

Bende yurt dışından iPhone almıştım fakat süresi doldu ve işletmedim. Kendi çözümüm şöyle eğer yurt dışına çıkacaksan tekrar ki zaten çıkıyorsun 20 bin TL telefon kaydına vergi olarak yani yok yere vereceğine hazır yurt dışındayken başka bir iPhone daha al neredeyse aynı paraya geliyor. Birini 8 ay diğerini 8 ay kullanabilirsin her yılbaşında zaten yenilenecektir süreleri. Kaydetme sorunu ortadan kalkıyor ve boşuna vergi ödemek yerine gerekirse nakite çevirebileceğin başka bir telefon almış oluyorsun.

Onu biliyorum. Sadece Telefonu Arabistandan getirttim. Ama Kıbrısa gidip T.C. Kimlik kartıyla giriş yaparsam olur mu?

Çok teşekkür ederim. Ben tefenu nereden aldığımızın bir önemi olduğunu zannediyordum.

Nisan da 27bin tl'ye almıştım.
Rica ederim, hayırlı olsun.

İnternette böyle bir ibare var? Doğru mu? doğruk payı nedir?

Pasaportsuz IMEI kaydı nasıl yapılır 🛂

kimlik kartıyla giriş - çıkış yapılabilen bir yerden telefonu aldıysanız, IMEI kaydı için pasaporta ihtiyacınız yok. Kimlik kartınızla da IMEI kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bende yurt dışından iPhone almıştım fakat süresi doldu ve işletmedim. Kendi çözümüm şöyle eğer yurt dışına çıkacaksan tekrar ki zaten çıkıyorsun 20 bin TL telefon kaydına vergi olarak yani yok yere vereceğine hazır yurt dışındayken başka bir iPhone daha al neredeyse aynı paraya geliyor. Birini 8 ay diğerini 8 ay kullanabilirsin her yılbaşında zaten yenilenecektir süreleri. Kaydetme sorunu ortadan kalkıyor ve boşuna vergi ödemek yerine gerekirse nakite çevirebileceğin başka bir telefon almış oluyorsun.
Aslında haklısın, döngü şeklinde kullanabiliriz. Ama böyle bir şeye ihtiyacım yok. Düşünede bilirim aslında lakin, şuanda sadece İmei kaydı yapabilir miyim bu cihaza, cihazı Arabistanda getirttim.

Kıbrıs'a giriş-çıkış yapıcam kayıt olur mu? T.C. kimlikle.

Son düzenleme:
İnternette böyle bir ibare var? Doğru mu? Doğruk payı nedir?

Pasaportsuz IMEI kaydı nasıl yapılır 🛂

kimlik kartıyla giriş - çıkış yapılabilen bir yerden telefonu aldıysanız, IMEI kaydı için pasaporta ihtiyacınız yok. Kimlik kartınızla da IMEI kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aslında haklısın, döngü şeklinde kullanabiliriz. Ama böyle bir şeye ihtiyacım yok. Düşünedebilirim aslında lakin, şu anda sadece IMEI kaydı yapabilir miyim bu cihaza, cihazı arabistan da getirttim.

Kıbrıs'a giriş-çıkış yapacağım kayıt olur mu? T.C. Kimlikle.

Cihazın nereden geldiği ile senin nereye çıkmış olduğunun bir önemi yok. Ablama Almanya'dan aldığım cihazı açtırmak için kapıkuleden sadece gir çık yaptı ve halloldu. Ama dediğim gibi boş yere vergi vermek yerine 2. bir cihaz almak çok daha mantıklı geliyor o sebeple 2 yurt dışı cihazı kullanıyorum sorunsuz olarak.

Kimlik ile giriş çıkışın kabul edildiğini sanmıyorum IMEI kaydı yapılırken pasaport bilgileri soruyorlar. Siz kendinizi güvenceye alın eğer IMEI kaydedecekseniz pasaport ile çıkışınızı yapın.

Cihazın nereden geldiği ile senin nereye çıkmış olduğunun bir önemi yok. Ablama Almanya'dan aldığım cihazı açtırmak için kapıkuleden sadece gir çık yaptı ve halloldu. Ama dediğim gibi boş yere vergi vermek yerine 2. bir cihaz almak çok daha mantıklı geliyor o sebeple 2 yurt dışı cihazı kullanıyorum sorunsuz olarak.
Çok teşekkür ederim. İstediğim cevap buydu. Dediğinde çok haklısın. O da mantıklı. Ben Kıbrıs'ı merak ettiğim için biraz kalıcam sadece.

Sonrasında T.C. kimlik ile E-devletten kayıt yapıcam.

Sizin ablanız T.C. kimlik ile mi kayıt ettirdi sisteme, yoksa Pasaport ile mi?

Çok teşekkür ederim. İstediğim cevap buydu. Dediğinde çok haklısın. O da mantıklı. Ben Kıbrıs'ı merak ettiğim için biraz kalacağım sadece.

Sonrasında T.C. Kimlik ile e-Devlet'ten kayıt yapacağım.

Sizin ablanız T.C. Kimlik ile mi kayıt ettirdi sisteme, yoksa pasaport ile mi?

Kaydını pasaport bilgileri ile yaptırdı.

Yani ben dediğim gibi T.C. İle kayıt ettirsem, bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Pasaportum yok!

Çıkabilir kesin bir şey söyleyemem yeni sayılabilecek bir yasa sonuçta en doğru sonuca BTK bilgi ve ihbar merkezi (tüketici iletişim merkezi-120)ni arayarak ulaşabilirsiniz.

Çıkabilir kesin bir şey söyleyemem yeni sayılabilecek bir yasa sonuçta en doğru sonuca BTK bilgi ve ihbar merkezi (tüketici iletişim merkezi-120)ni arayarak ulaşabilirsiniz.
Anladım :) sorucam

BTK ‘ yı aradım şimdi. Telefonun nereden alındığının bir önemi olmadığını ve T.C. Kimlik ile kayıt etirilebileceğini söyledi. Aradığım cevabı buldum teşekkür ederim. 😊

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlarda bu konu üzerinden bilgi sahibi olabilirler mutlaka.
Herkese iyi forumlar…

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı