14 yaş için 178 cm boy çok mu uzun?

Lulubelly sama

Hectopat
Daha fazla  
14 yaşındayım, boyum 1.78, kilom 65. Bugüne kadar çok takmıyordum ama annem sende acaba devlik mi var deyip aklıma soktu. Sizce öyle bir şey olabilir mi yoksa normal mi? Cinsiyetim kız

Son düzenleme:
Devlik hastalığı somatotropinin fazla salgılanması sonucu oluyor. Ölçümle ve basit bir ameliyatla çözülebilen bir hastalık ama uzun boy belirtilerinden biri değil diye biliyorum. Devliğin genel belirtlileri orantısız vücut parçalarıdır.
Ergenliğin başından ulaşabileceği maksimum boya ulaşıp büyümesi duran çok insan var. Örneğin ben 14 yaşımda 181 idim ve şu an 21 yaşımdayım, 1.81 buçuğum. Yani sadece, ortalamadan uzun bir kız çocuğu olabilirsin.

Eğer bu şüphe seni çok huzursuz edecekse bir kontrol yaptır derim.

İnşallah uzamam arkadaşlarımın yanında deve gibiyim

Öyle deme, 180-185 cm olursan çok iyi olur. Bir de dövüş kursuna yazıldın mı karşında ne erkek durabilir ne de kız. Tavsiyem Arnis Kali Escrima. Hem ekipmanlı dövüşü hem çıplak elle dövüşü öğrenirsin. Eğer bu kurs imkanı yaşadığın yerde yoksa zevkine göre bir dövüş kursuna git. Ayrıca basketbol ve voleybol da çok avantajlı olursun. Uzun boy, kullanmasını bilene bir nimettir.

14 yaşındayım, boyum 1.78, kilom 65. bugüne kadar çok takmıyordum ama annem sende acaba devlik mi var deyip aklıma soktu. Sizce öyle bir şey olabilir mi yoksa normal mi? Cinsiyetim kız.

Devlik derecesinde değil bence biraz uzunsunuz ama sağlıksal sorun olmaz. Kızların erkeklere göre daha erken yaşta boy attığı söylenir yani ileride pek uzamayabilirsiniz.

Öyle deme, 180-185 cm olursan çok iyi olur. Bir de dövüş kursuna yazıldın mı karşında ne erkek durabilir ne de kız. Tavsiyem arnis Kali escrima. Hem ekipmanlı dövüşü hem çıplak elle dövüşü öğrenirsin. Eğer bu kurs imkanı yaşadığın yerde yoksa zevkine göre bir dövüş kursuna git. Ayrıca basketbol ve voleybol da çok avantajlı olursun. Uzun boy, kullanmasını bilene bir nimettir.

Dövüş konusu biraz komik geldi bana ama voleybolda çok ama çok avantajlı olur, katılıyorum. Bizde bir arkadaş var çocuk 1.73 boyuyla smaç basıyor.

Devlik hastalığı somatotropinin fazla salgılanması sonucu oluyor. Ölçümle ve basit bir ameliyatla çözülebilen bir hastalık ama uzun boy belirtilerinden biri değil diye biliyorum. Devliğin genel belirtlileri orantısız vücut parçalarıdır.
Ergenliğin başından ulaşabileceği maksimum boya ulaşıp büyümesi duran çok insan var. Örneğin ben 14 yaşımda 181 idim ve şu an 21 yaşımdayım, 1.81 buçuğum. Yani sadece, ortalamadan uzun bir kız çocuğu olabilirsin.

Eğer bu şüphe seni çok huzursuz edecekse bir kontrol yaptır derim.
Ayakkabı numaram 40 ellerim de büyük ama fazla değil yine de kontrol yaptırmayı düşünüyorum teşekkür ederim

Geri
Yukarı