14 yaş spor için ek bir takviye gıda lazım mı?

Mert Atakann

Kilopat
Yer
Medellin
Daha fazla  
14 yaşındayım şu sıralar gözle görülür bir kilo verdim fakat yeterli değil spora yazılıcağım ek bir takviye ne kullanabilirim? Toz içecek gibi şu anda Proteinocean'da indirim varmış değerlendirmek istiyorum.

Supplement kullanmak için önerilen yaş 18'dir fakat illa ki kullanmak istiyorsanız, birkaç şey önerebilirim.

Yağ yakmak istiyorsanız, L-Karnitin + CLA.
Protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı, Whey Protein.
Önemli sporcu vitaminleri ve mineralleri, ZMA, C Vitamini, Omega.
Spor sonrası toparlanmaya yardımcı, spor öncesi enerji, 4:1:1 BCAA.

Supplement kullanmak için önerilen yaş 18'dir fakat illaki kullanmak istiyorsanız, birkaç şey önerebilirim.

Yağ yakmak istiyorsanız, l-karnitin + cla.
Protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı, whey protein.
Önemli sporcu vitaminleri ve mineralleri: Zma, C vitamini, Omega.
Spor sonrası toparlanmaya yardımcı, spor öncesi enerji: 4:1:1 bcaa.

Hocam 14 yaşında kullanabileceğim beni rahatsız etmeyecek bir şeyler var mı?

Hocam 14 yaşında kullanabileceğim beni rahatsız etmeyecek bir şeyler var mı?
Saydıklarımın hiçbirisi zararlı değil, sadece kullanım olarak 18 yaş öneriliyor ama şart değil.

Pre-Workout ve Kreatin kullanmanızı önermem yaşınızdan dolayı. İkisi de zararlı değil fakat 18 yaş ve sonrasında kullanmak daha iyi olur.

Saydıklarımın hiçbirisi zararlı değil, sadece kullanım olarak 18 yaş öneriliyor ama şart değil.

Pre-workout ve kreatin kullanmanızı önermem yaşınızdan dolayı. İkisi de zararlı değil fakat 18 yaş ve sonrasında kullanmak daha iyi olur.

Arkadaşım bana 2 ay boyunca düzgün beslenmemi ve pre-workout'u kafeinden almamı söyledi siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşım bana 2 ay boyunca düzgün beslenmemi ve pre-workout'u kafeinden almamı söyledi siz ne düşünüyorsunuz?
Pre-Workout içerisinde kafeinden çok farklı uyarıcılar ve kalp ritmini artıran, kan akışını hızlandıran şeyler içeriyor. Kafein almak sıkıntı değil.

22 yaşındayım 4 ay boyunca calisthenics yapmıştım. spor öncesi 1 muz yiyip, 1 kupa (330ml) filtre kahve içtiğimde enerji patlaması yaşıyordum. 18 yaşında bu ikisi sana oldukça yeter gibime geliyor sporu yapan herkes pre workout almıyor. siz de onlar olmadan yapabilirsiniz bence.

Pre-workout içerisinde kafeinden çok farklı uyarıcılar ve kalp ritmini artıran, kan akışını hızlandıran şeyler içeriyor. Kafein almak sıkıntı değil.

Şu anda halihazırda ablamın bir hevesle aldığı fakat işe başladığı için bıraktığı l-cartine var arkasında 15 yaş yazıyor bir sorun çıkarır mı?
22 yaşındayım 4 ay boyunca calisthenics yapmıştım. Spor öncesi 1 muz yiyip, 1 kupa (330ML) filtre kahve içtiğimde enerji patlaması yaşıyordum. 18 yaşında bu ikisi sana oldukça yeter gibime geliyor sporu yapan herkes pre workout almıyor. Siz de onlar olmadan yapabilirsiniz bence.

Pekala teşekkür ederim.

Şu anda halihazırda ablamın bir hevesle aldığı fakat işe başladığı için bıraktığı l-cartine var arkasında 15 yaş yazıyor bir sorun çıkarır mı?
O uyarı mecbur olarak koyuluyor. Supplementlerin kullanma yaşı yoktur fakat 15-18 yaş sonrasından sonra tavsiye edilir.

L-Karnitin size antrenman sırasında daha fazla enerji sağlayarak terlemenizi, daha ağır çalışmanızı sağlar. Vücutta depolanan yağın enerjiye dönüşmesini sağlar bu da yağ yakımı demektir.

O uyarı mecbur olarak koyuluyor. Supplementlerin kullanma yaşı yoktur fakat 15-18 yaş sonrasından sonra tavsiye edilir.

L-karnitin size antrenman sırasında daha fazla enerji sağlayarak terlemenizi, daha ağır çalışmanızı sağlar. Vücutta depolanan yağın enerjiye dönüşmesini sağlar bu da yağ yakımı demektir.

Vücudumun kaldırabileceğini düşünüyorum fakat yine de aile doktoruna sormalıyım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı