14 yaşında 1.60 olmak

14 yaşındayım, boyum 1.60-1.63 falan. Annemin boyu 1.56, babamın 1.80 falan. Ergenliğe yeni girdim diyebilirim. Bir etkisi olur mu bilmem ama fitness da yapıyorum 1 aydır falan ve boyum başladığımdan bu yana 3 cm falan arttı. Sizce uzar mı boyum?

En az 1.80 olursun merak etme.

Senin adına sevindim kasım 23'te 14'e gireceğim boyum 160 bilmiyorum arkadaşlarim vs hep girmiş 175civari bende sadece belirti olarak bel altı kıl var onun dışında ses kalınlaşması sivilce rüya vs yok anlamadım bendemi sorun var.
Kankam benim kıllanmalarım 6. sınıftan falan baslamıstı. Onun dısında tek tük sivilce cıkıyodu. Ama hic sperm gelmemisti yani ses kalınlasması falan filan da yoktu. 9. sınıfın ikinci dönemi ocak ayı gibi falan sesim kalınlasmaya basladı ve ergenliğe o zaman girdim.

Zaten o zamandan itibaren boyumun uzaması hızlandı. Ve maalesef su an baya sivilcem de var. Yani bazıları gec giriyor ben sen gibi. Bu sene de girmezsen bi doktora görün derim ama büyük ihtimal girersin.

Mart doğumluyum ben bu arada. Yani ben bu konuyu actığımda 14ü yarılamıstım. Sen daha girmemissin. Öyle de bakabilirsin.

Kankam benim kıllanmalarım 6. sınıftan falan baslamıstı. Onun dısında tek tük sivilce cıkıyordu. Ama hiç sperm gelmemisti yani ses kalınlasması falan falan da yoktu. 9. sınıfın ikinci dönemi ocak ayı gibi falan sesim kalınlasmaya basladı ve ergenliğe o zaman girdim.

Zaten o zamandan itibaren boyumun uzaması hızlandı. Ve maalesef su an bayağı sivilcem de var. Yani bazıları gec giriyor ben sen gibi. Bu sene de girmezsen bir doktora görün derim ama büyük ihtimal girersin.

Mart doğumluyum ben bu arada. Yani ben bu konuyu actığımda 14ü yarılamıstım. Sen daha girmemissin. Öyle de bakabilirsin.

Bende sperm 1senedir var hocamda bilemiyorum yani bir de liseye yeni geçtim ve herkes 175-180 çok fazla uzun gibi geliyorlar anlamıyorum takıntı gibi bir şey oldu.-(Sen yarım yılda mi 10cm attın hocam) - inşallah sende bende daha uzariz.

Bende sperm 1senedir var hocamda bilemiyorum yani bir de liseye yeni geçtim ve herkes 175-180 çok fazla uzun gibi geliyorlar anlamıyorum takıntı gibi bir şey oldu.-(Sen yarım yılda mi 10cm attın hocam) - inşallah sende bende daha uzariz.
Kankam iste 9 ayda falan 10cm attım. Yani sperm varsa girmissindir dostum ergenliğe ama her evresi farklı olabilir bilmiyorum. Yani kıllanma ve ses kalınlasması illa olması gerekiyor. Bekle bakalım biraz.
Yani düsün gecen sene okul acıldı ben 1.60tım. Geldim okula millet deve gibi beden dersinde en sondayım. İster istemez özgüvenim kırılıyodu. Gerci hala uzun değilim orası ayrı.

Kilolu değilsin değil mi? Yüksek yağ oranı da bazen growth hormonunu etkiliyor testo düsürüyor. Ben o dönem spora baslamıstım.

Kankam iste 9 ayda falan 10cm attım. Yani sperm varsa girmissindir dostum ergenliğe ama her evresi farklı olabilir bilmiyorum. Yani kıllanma ve ses kalınlasması illa olması gerekiyor. Bekle bakalım biraz.
Yani düsün gecen sene okul açıldı ben 1.60tım. Geldim okula millet deve gibi beden dersinde en sondayım. İster istemez öz güvenim kırılıyordu. Gerci hala uzun değilim orası ayrı.

Kilolu değilsin değil mi? Yüksek yağ oranı da bazen growth hormonunu etkiliyor testo düsürüyor. Ben o dönem spora baslamıstım.

5-6 kilo fazlam var.

Ben 13 yaşımdayım, boyum 171. Normal. Uzarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı