14 Yaşında Nasıl Kilo Alınır?

Boyun kaç bilmiyorum ama kabaca yardımcı olabilirim. Normal annenin yaptığı yemekleri yesen akşamları için yeterli olur. Sabah kahvaltı da 1 veya 2 yumurta kaynatıp yanında diğer kahvaltılıklarla birlikte yesen iyi olur. Öğlen için de okula evden götür kesinlikle. 3 öğünü böyle yap eğer imkanın varsa ara öğünler içinde 1 avuç kuruyemiş yesen fazlasıyla işini görür. Eğer imkanın yoksa evden 1 2 tane meyve götürebilirsin ara öğünler için. Şunu bil ki ergenliğe yeni giriyorsun testosteron yeni yeni yükleniyor bu süreçte çok güzel ve dengeli beslenirsen hayatının sonuna kadar tüm vücudunu ve sağlığını etkileyecek. Kilo alamıyorum da kendini strese sokma zamanla yavaş yavaş yavaş olucak bir şey bu sağlıklı olarak.

Lisedeyken 25 santim uzamış biri olarak söylüyorum gerçekten kafana takıp strese girmene gerek yok. Kilo alma konusunda da şunu söyleyebilirim ki 11. sınıftayken 10 kilo almıştım nasıl oldu bilmiyorum özel olarak yaptığım bir şey yoktu akışına bıraktım da diyebiliriz. Bilgisayar başındayken veya dışarda gezerken kendini abur cubur ile doyurma ve aç da kalmamaya çalış. Gerisi uzmanların vereceği tavsiyelerde artık

Boyun kaç bilmiyorum ama kabaca yardımcı olabilirim. Normal annenin yaptığı yemekleri yesen akşamları için yeterli olur. Sabah kahvaltı da 1 veya 2 yumurta kaynatıp yanında diğer kahvaltılıklarla birlikte yesen iyi olur. Öğlen için de okula evden götür kesinlikle. 3 öğünü böyle yap eğer imkanın varsa ara öğünler içinde 1 avuç kuruyemiş yesen fazlasıyla işini görür. Eğer imkanın yoksa evden 1 2 tane meyve götürebilirsin ara öğünler için. Şunu bil ki ergenliğe yeni giriyorsun testosteron yeni yeni yükleniyor bu süreçte çok güzel ve dengeli beslenirsen hayatının sonuna kadar tüm vücudunu ve sağlığını etkileyecek. Kilo alamıyorum da kendini strese sokma zamanla yavaş yavaş yavaş olucak bir şey bu sağlıklı olarak.
3 öğün nasıl oluyordu? (!) Ben hep 2 öğün yaptım Akşam ve öğlen sabah kahvaltısı var mıydı?

Kardeşim spor yapabilirsin evde kendi vucut ağırlıgınla spor yap karbonhidrat fazla tüket ama complex olsun(bulgur patates pilav gibisi cips dondurma pasta değil) proteinli beslen yaşın ilerleyince ağırlık antremanları yapabilirsin 14 yaş için evde şnav barfiks mekik felan yeter dediğim gibi 18 doğru yaklaşınca ağırlık antremanları yapabilirsin cok güclenirsin böylece.Şişman ve kilolu olacagına şuanlık zayıf ve güçlü ol ileride iri ve güçlü olabilirsin sert antremanlarla
Abi sen bilgili birine benziyorsun.Acaba mesela gunluk kaac mekık kac sınav cekeyım ornek veririmisin

Artık sigorta hastanelerinde bile diyetisyen bölümleri oluyor. En azından ailene söyle böyle bir yere gidin belki birkaç kan tahlili yapılır ve eksik birşey var mı bakılır. Diyetisyen de birşeyler söyler yenilmesi yenilmemesi vs şeyleri verecektir mutlaka. En azından oradan buradan bilgi almak yerine daha iyi olabilir.

İmkanın varsa da mutlaka ilgi duyduğun bir spora git. Büyük faydasını göreceğine eminim. Kilo alma konusunda da etkisi olacaktır muhakkak. İmkan yoksa bile klasik vücut ağırlıklı hareketlerle bile vücudunu geliştirebilir ve faydasını görebilirsin.

Bende gençken epey zayıftım sonra genetiğe de bağlı olarak tabi hareketsiz bir yaşam ve yemeğin sınırlanmamasıyla birlikte kilo alınıyor muhakkak. Ama alamayanlar da oluyor tabi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı