14 yaşında spor salonuna gidilir mi?

Merhaba öncelikle. Yaş 14, boy 160-162 kilo 60 tarzı bir şey. Spor salonuna gitmek istiyorum spor salonuna aşırı merak sardım. Sizce gitsem sıkıntı yaşar mıyım? Boyumun uzamasına engel olur mu? Basketbola, futbola git senin için daha iyi olabilir demeyin. Spor salonuna gitmek istiyorum!
Gidilir fakat salona almayabilirler.

Gitmenizde bir sakınca yok ama daha gelişim çağındasın o yüzden spor salonunda ki ağırlıklar vb uygun görmüyorum yapıcağın Max aktivite kaldırabiliceğin ağırlıkta dumbbell kaldırmak koşu yapmak ip atlamak vb ileride tabii gidebilirsin ama şu an da bu dediklerimi spor salonuna gitmeden de yapabilirsin arkadaşların dediği gibi yüzmek futbol oynamak vb daha etkili olur ayrıca basketbol oynamanı da öneririm.

Gitmenizde bir sakınca yok ama daha gelişim çağındasın o yüzden spor salonunda ki ağırlıklar vb uygun görmüyorum yapıcağın Max aktivite kaldırabiliceğin ağırlıkta dumbbell kaldırmak koşu yapmak ip atlamak vb ileride tabii gidebilirsin ama şu an da bu dediklerimi spor salonuna gitmeden de yapabilirsin arkadaşların dediği gibi yüzmek futbol oynamak vb daha etkili olur ayrıca basketbol oynamanı da öneririm.
14-15 yaş tam da body buildinge başlangıç yaşları hocam. Kendini sakatlamadığı sürece de hiçbir sorun yaşamaz , şahsen aynı yaştayım ve spor yapıyorum.

14-15 yaş tam da body Building'e başlangıç yaşları hocam. Kendini sakatlamadığı sürece de hiçbir sorun yaşamaz, şahsen aynı yaştayım ve spor yapıyorum.

Spor yapmak istiyor yeni başlayan birisi body Building yapması doğru değil sert antemanlar yapması gerekir üstelik natureldede fazla bir şey beklememesi lazım.

14-15 yaş tam da body Building'e başlangıç yaşları hocam. Kendini sakatlamadığı sürece de hiçbir sorun yaşamaz, şahsen aynı yaştayım ve spor yapıyorum.

Evet hocam kendini çok zorlamayacak ağırlıkları kaldırabilir ben genel olarak yorum yaptım gelişim aşamasında bir vücut dikatli bir şekilde yapılırsa iyi zorlarsa sıkıntı.

Spor, fitness, MTF gibi şeylerde ne kadar erken başlarsan o kadar iyi. Sonra kafanı duvarlara vurursun neden daha erken başlamadım diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı