14 yaşında sünnet olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ismi bilinmeyen

Femtopat
Konuyu çok utanarak anlatıyorum. Sma 2 hastasıyım ve 9 yaşında sünnet olacaktım. Ancak beni sünnet ettirmemişler annem ve babam ayrı sürekli yaptırın sünnet diyorum erteliyorlar. 14 yaşına geldim ve bu yaz olacağım sünnet. Elhamdülillah Müslüman'ım ailem yüzünden sünnet olamadım ve daha yeni sünnet olacağım bana günah yazılmış mıdır?

Konuyu çok utanarak anlatıyorum. Sma 2 hastasıyım ve 9 yaşında sünnet olacaktım. Ancak beni sünnet ettirmemişler annem ve babam ayrı sürekli yaptırın sünnet diyorum erteliyorlar. 14 yaşına geldim ve bu yaz olacağım sünnet. Elhamdülillah Müslüman'ım ailem yüzünden sünnet olamadım ve daha yeni sünnet olacağım bana günah yazılmış mıdır?

Sünnet adı üstünde sünnet geç olsun güç olmasın sorun değil bence bu arada geçmiş olsun.

Sünnet'in İslam ile ilgisi yok. Keşke ilk başta bunu öğrenseydiniz.

Sırf saçma sapan bir gelenek yüzünden cinsel ilişkide partnerinizin ve kendinizin zevki azalacak, doğal kayganlaştırıcı üretimine sebep olan ve lenf merkezi olan vücut kısmınızı aldıracaksınız. Bence olmayın daha iyi.

Ayrıca Sünnet'in Türklük ile de ilgisi yoktur. Hatta eski Türklerde sünnet aşağılayıcı kabul edilirmiş.
Kaynak: Tengricilik'te Erkek Sünneti (Circumcision)

Son düzenleme:
Utanmaya gerek yok. Hastalığın dolayısıyla ertelenmiş olabilir veya olmayabilir, bilmiyorum. Zaten sünnet olmak zorunda değilsin, günah değil bu. Olmak istiyorsan da yaşı yok. Utanacak bir şey göremedim.

Kanka ben 8. sınıfta oldum 🤣 Dert etme yani. Fil borusu gibiydi utanmıştım doktordan da. Ama dert etme, üçünden gidince karizma olmasının yanında birkaç gün de keyif yapıyorsun. Malum ülke şartlarında mutlu olmak zor. Tadını çıkar.

İlk öncelikle geçmiş olsun ve utanmanı gerektiren bir durum yok. Bir günah yazıldığını sanmıyorum, lakin ailene bağlı yaşıyorsun. Kaldı ki sünnet olmak farz vb. bir durum değil diye biliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı