Çözüldü 144 Hz monitör ile oyunlarda 40 FPS hissediyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yilmaz777

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni aldığım sistemde birkaç oyun denedim ama 144 FPS hissettirmiyor 40-50 FPS alıyor gibiyim bir sorun var sanki. 144 FPS ile 30 FPS farkını biliyorum göz alışkanlığıyla alakası olamaz zaten, 144 Hz monitöre yeni geçtim.
Monitör: Acer VG240Y 144Hz
Ekran Kartı: MSI RX 570 8GB OC

Ekran kartı güncel. Sorun nerede olabilir?

Çözüm
masaüstüne sağ tıklayın radeon ayarlarına girin oradan ekran bölümündeki ayarları inceleyin
Ekran kartı driveri güncel olmasına rağmen sağ tıkta Radeon ayarları gözükmüyor bu da başka bir sorunum. indirim kurmama rağmen gelmedi Radeon ayarları.

Arkadaşlar sorunu çözdüm galiba monitör ayarlarından FreeSync kapattığımda daha bi akıcılaştı oyunlar ama neden FreeSync böyle bir etki yapıyor? Google da herkes FreeSync i çok övdüğünden hiç aklıma gelmemişti sorunun FreeSync kaynaklı olması.
Arkadaşlar yeni aldığım sistemde birkaç oyun denedim ama 144 FPS hissettirmiyor 40-50 FPS alıyor gibiyim bir sorun var sanki. 144 FPS ile 30 FPS farkını biliyorum göz alışkanlığıyla alakası olamaz zaten, 144 Hz monitöre yeni geçtim.
Monitör: Acer VG240y 144Hz.
Ekran kartı: MSI RX 570 8 GB OC.

Ekran kartı güncel. Sorun nerede olabilir?

144 Hz monitörün FPS ile alakası yoktur 144 Hz demek Max 144 FPS alır demek her oyunda 144 FPS alamazsınız hangi oyundan bahsediyorsunuz.
Aynısını 75 Hz de yaşıyorum aylardır bulamadım bende de RX 580 var.

V-Sync'yi kapatın.

Nvidia denetim masasından 144Hz'e alın. Monitör ilk geldiğinde 60Hz olarak gelir.

Ekran görüntüsü 2021-01-16 121544.png

Kaç FPS alıyorsunuz? Hangi oyunlarda bunu hissediyorsunuz? FPS Limit Var mı? Ekran ayarlarından 144 Hz yaptınız mı? Belki de 50 Hz olarak kalmıştır.
Bannerlord, Zula, Pubg, Battlefield hepsinde FPS im 90-100 gösteriyor ama 40 FPS hissettiriyor. Monitör ayarlarından 144 seçili ve v-sync kapalı.

Geri
Yukarı