144 Hz monitörde düşük FPS alırsak ne olur?

Merhaba.
Benim Sistemim;
GTX 1660 Ti
R5 2600X
16 GB 3000 MHz RAM
Merak ettiğim şey şu, 144 Hz monitörde örneğin 60 FPS aldığımda ne olur ?
İyi günler konudan bağımsız olarak ben de sizin sisteminiz gibi bir sistem düşünüyorum ne kadara topladınız acaba sisteminizi ? Rica etsem parçalarını da yazar mısınız ?

İyi günler konudan bağımsız olarak ben de sizin sisteminiz gibi bir sistem düşünüyorum ne kadara topladınız acaba sisteminizi ? Rica etsem parçalarını da yazar mısınız ?
Teknobiyotikten topladım ve çok ucuza geldi p1 killer pc ye gir ve seçeneklerden ekran kartıyla işlemciyi yükselt ve monitörde KG241 Toplam 6000 tl
Teknobiyotikten topladım ve çok ucuza geldi p1 killer pc ye gir ve seçeneklerden ekran kartıyla işlemciyi yükselt ve monitörde KG241 Toplam 5700 tl

Hızlı akan rekabetçi oyunlarda yüksek FPS ve 144Hz görüntüye alışırsanız, bir süre sonra pat diye 60FPS oynadığınızda aynı oyunlar kasıyor hissi olur. Bunun dışında zaten 90-130 arası aldığınız sürece size akıcı gelecektir görüntü.

Hızlı akan rekabetçi oyunlarda yüksek FPS ve 144Hz görüntüye alışırsanız, bir süre sonra pat diye 60FPS oynadığınızda aynı oyunlar kasıyor hissi olur. Bunun dışında zaten 90-130 arası aldığınız sürece size akıcı gelecektir görüntü.
Çok sağolun zaten en fazla gereksinim isteyen oynadığım oyun gta 5 ve assassins creed serisi onlardada 80in altına düşmüyor yüksek ayarlarda
G-sync açarsanız hiçbir şey olmaz, 60 fps aldığınızda monitör de 60Hz'e sabitlenir sorunsuz oynarsınız.
Freesync monitörum var onda g sync çalışıyormu bilmiyorum nasıl öğrenirim

75 HZ monitörden 144 e geçiyorsan 75 ve üzeri hiç bir FPS değeri başlarda kasıyor gibi hissettirmez. Rahatlarsın gözlerin ağrıyorsa o ağrılar geçer. Ama 144'e çok alışırsan 8-10 aylık uzun kullanımlardan bahsediyorum, 80'lere 90'lara düştüğünde fark ediyorsun otomatikman. Ama rahatsız etmiyor. He düşmesin hiç 100 üzeri oynamak istiyorum dersen bu yaz sonunu bekle RTX 3000 serisi çıkacak direkt 3060 alırsın elindekini satıp tüm oyunlarda 144 HZ oynarsın mis gibi. Ama ekran kartın yeterli altını çizeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı