15 Yaş için vücut calisma onerileri

İlk önce mesajlarına , koy. Arkadaşım 20 yaşında üniversiteyi bile aynı yer de okuduk, çok küçüklükten arkadaşım. 15 Yaşında boyu 1.70 di spor yapmayı aklına soktu, dinletemedim boyu için. Bu sene bıraktı sporu boyu 1.72. Doktora bile gitti, erken yaşta kemikler ağırlıktan dolayı kısa kalmış demiş.

Squat yaparken ve dead lift hareketinde dikkat et gücü belinden alma. Temel press hareketleri çalışma antrenmanında olsun bunlar kas kütlesi için gerekli olan olmazsa olmaz hareketlerdir. Bunların yanı sıra kendi gelişimini takip ederek aylık hareketleri değiştirebilir ve piramit set uygulayabilirsin bir kaç izole hareket de eklersin.

Biraz yanlış anlaşılma olmuş sanırım konuşmalarda... Benim anladığım şekli ile cevap vereyim.

Kesinlikle basketbol voleybol vb. yerlere gitmen senin için şu anda en idealidir çünkü hem bir şeyler öğrenirsin, hem de spor salonunda sana verilecek aktiviteleri hayli hayli yerine getirirsin.

Arkadaş ben spor salonuna gitmek istiyorum dersen yine git. Yine bir şeyler öğrenir ve sporunu yapmış olursun ama sakın ha vücut geliştirme muhabbetine bu yaşta girme! Boya bilimsel araştırmaların gösterdiği şekilde doğrudan etkisi oluyor. Vücut geliştirmeden çok günlük spor tadında olması senin için en ideali. Zaten vücudun yaptığın o spor ile gelişim gösterecektir...

Son düzenleme:
Ben biraz yanlış anlattım siz de beni 6 baklavalı canavar olmak istiyorum şeklinde anladınız. Konu kilitlensin lütfen.
Daha yaşın 15 git basketbol felan oyna ne işiniz var vücut geliştirmeyle daha gelişme çağındayken. Öyle bir hataya düşme. Git basketbola ve yüzmeye. Hem kilo verirsin hem vücudun gelişir kaslarında gelişir.
Orada vücut geliştirme yazmıyor. Kas geliştirme yazıyor. Vücut kastan ibaret değil. Üstelik sınav cekemedigimi belirtiyorum bu şekilde mi vücut yapmamı bekliyorsun? Alınma sitemkâr şekilde yazmıyorum bunu.

Son düzenleme:
Ben biraz yanlış anlattım siz de beni 6 baklavalı canavar olmak istiyorum şeklinde anladınız. Konu kilitlensin lütfen.

Orada vücut geliştirme yazmıyor. Kas geliştirme yazıyor. Vücut kastan ibaret değil. Üstelik sınav cekemedigimi belirtiyorum bu şekilde mi vücut yapmamı bekliyorsun? Alınma sitemkâr şekilde yazmıyorum bunu.
Kardeş en doğrusunu düşünüyorsun dediğim gibi profesyonel şekilde bu işi yapan insanlarla konuş "bence" lerle falan işkembe yorumları aldırma bile. Başarılar kardeşim spora devam.

15 yaşındaki birini direkt ağırlık altına koyamazlar. Koyarlarsa zaten oraya gitmeyin. Temel bir kaç hareketle kendini geliştirirsin.

Sana tavsiyem bir süre sonra sıkılacağın için başka sporla ilgilenmen.

Yüzme vücuttaki bütün kasları çalıştırıp hareket ettiren ve geliştiren tek spor diye biliyorum. Basketbolda aynı şekilde boy atmana ve kilo vermene yarayacaktır. Basket ve yüzme ikilisini 1 yıl yap 1 yılın ardından bak kendine. Senin yaşlarındayken onlarca diyetisyene gittim hepside yüzmeyi önerdi. Ben senin sağlığın için söylüyorum. Kasları her zaman geliştirirsin fakat boy bir yaştan sonra gelişmiyor. Ben 22'den sonra spora başladım 3 ayda yağlarıda erittim kaslarıda geliştirdim.

Yinede herşeye rağmen önce bir doktordan tavsiye al ve konuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı