15 Yaşında Spor ve Diyetle Kilo Verme

YusufYavuz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
16 yaşından gün alıyorum. Şuan 1.77M ve 90 kiloyum. Şu anlık diyet yapacağım daha sonra yazın başlamasına yakın 3 ay fitness salonuna gidip kardiyo ve hafif ağırlık çalışacağım.(Sırt ve göğüs için sağlık açısından). Okulumda öğle arasında diyet yapan biri için uygun olan bir yemek yok pek. Öğlenleri ne yiyebilirim, çok aç kalırsam derse odaklanmam zorlaşıyor ve sorun oluyor. Ben elma ve kuru üzüm yiyorum şu anlık. Ne yemeliyim ve yazın dediğim şekilde çalışmam benim istediğim şekilde sonuç verir mi?

Şahsıma konusayım. 17'mden gün alıyorum. Boyum 1.80cm ve 86 kiloydum. Sadece hayatımdan çikolata ve ekmeği çıkartarak 1.5 ayda tam 8 kilo verdim. Şuan 78 kiloyum ve hedefim 70-72 arası. Ben en çok tükettiğim ve en çok kilo yapan iki şeyi hayatımdan çıkartarak bunu başardım. Hiçbir ilaç, destekleyici vs. kullanmadım. İlla ekmekle yenecek bir yemek olursa da 2 dilim tam buğday ekmek yiyorum. Fazlasıyla tok tutuyor. Okulda da yatılı bölümünün yemekhanesinde yiyorum. Sende bu imkan yoksa en azından 1 dürüm yerine yarım dürüm yiyerek diyet yapabilirsin. Başarılı olman dileğiyle.

Şahsıma konusayım. 17'mden gün alıyorum. Boyum 1.80cm ve 86 kiloydum. Sadece hayatımdan çikolata ve ekmeği çıkartarak 1.5 ayda tam 8 kilo verdim. Şuan 78 kiloyum ve hedefim 70-72 arası. Ben en çok tükettiğim ve en çok kilo yapan iki şeyi hayatımdan çıkartarak bunu başardım. Hiçbir ilaç, destekleyici vs. kullanmadım. İlla ekmekle yenecek bir yemek olursa da 2 dilim tam buğday ekmek yiyorum. Fazlasıyla tok tutuyor. Okulda da yatılı bölümünün yemekhanesinde yiyorum. Sende bu imkan yoksa en azından 1 dürüm yerine yarım dürüm yiyerek diyet yapabilirsin. Başarılı olman dileğiyle.
Kola ve cipsi çıkardım gibi zaten, okulda da elma ve kuru üzüm yiyorum. Artık yoğurt yemeyi düşünüyorum.

Her zaman derim: spor salonu vb. , Hap, diyet,... Hepsi bahane. Düzenli spor yap, ekmek yeme(ekmek yemeyeceğim diye diğerlerine de dayanma) düzenli beslen , mutlu ol. Kilo verirsin zaten. İleride sağlığına zarar verir bazı hareketler (spor salonundaki)... İyi günler.

Her zaman derim: spor salonu vb. , Hap, diyet,... Hepsi bahane. Düzenli spor yap, ekmek yeme(ekmek yemeyeceğim diye diğerlerine de dayanma) düzenli beslen , mutlu ol. Kilo verirsin zaten. İleride sağlığına zarar verir bazı hareketler (spor salonundaki)... İyi günler.
Kardiyo yapmanın neyi zara verebilir ki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı