15 yaşında mastürbasyon nasıl bırakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nefis terbiyesi. Eğer Müslümansan ve oruç tutuyorsan, oruç olduğun zamanlarda kendini nasıl tuttuğunu hatırla. Ayrıca Allah'ın seni her daim izlediğini ve bunun da günah olduğunu hatırla. Eminim mastürbasyon sonrası 2 dakika geçmeden tüm vücudun unutuyordur o an aldığın hazzı. Bununla beraber ileride, evlendiğinde, yaşayacağın tonlarca cinsel problemi hatırla ve nefsini dizginle.

@Ganseblumchen Olur, 15 yaşındaki insana silah verelim ister birinin kafasına sıksın ister sıkmasın keyfi bilir mi diyelim? Amacın ne bilmiyorum ama deneyimleyip sonuç almadığın kişisel konularda başkasına öneri yapmamanı öneririm özellikle 15 yaşında her şeyi keyfiyle yapamayacak birisine, teşekkürler.

Bu saçma konulara yasak gelmeli artık bunun gibi bir sürü konu var yaşının gereği yapman gereken bir şey sen yapmazsan rüya yoluyla o spermler atılacak zaten günde 1 defa yapsan sıkıntı çıkmaz ya da 2 günde bir ama günde 5-6 defa yapılıyorsa eğer bu ihtiyaçtan çok bağımlılık haline gelmiştir.
Ben deyince de konuyu savunuyorlar XD

Gözardı etme tuşu boşuna mı koyulmuş?
Bu saçma konulara yasak gelmeli artık bunun gibi bir sürü konu var yaşının gereği yapman gereken bir şey sen yapmazsan rüya yoluyla o spermler atılacak zaten günde 1 defa yapsan sıkıntı çıkmaz ya da 2 günde bir ama günde 5-6 defa yapılıyorsa eğer bu ihtiyaçtan çok bağımlılık haline gelmiştir.

Hocam ergenlik dönemlerimde ben bu batağa düştüm. Sonra artık yani ben öyle bir insandım ki kendimden tiksinme noktasına geldim. Bir gün artık irademi nefsine göre değil aklıma göre yöneteceğim dedim. Hayatta yaptığım yanlışlıkları bir gün öyle bir düşündüm ki yani bu mastürbasyon böyle zihne çöken bir şey bunun bir bağımlılık hatta bunu hiç bırakmayacağımı düşünüyordum. Her zaman denedim her zaman, dayanma sürem 1 haftaydı. Sonrasında bu hayattan sonra diğer hayatımda bunun bedelini nasıl ödeyeceğimi düşündüm. Bana hem bu dünyada hem öbür dünyada kaybettiriyor. Daha bu işlediğim haramı geçtim. Namaz yok tövbe yok ve bazı özel hayatımdaki yaptığım yanlışlar bunlar bir gün başıma öyle bir toplandı ki o gün ben öyle bir tövbe ettim ki bir daha elimi sürmedim. Saatlerce Allah'tan af diledim. 5 vakit namazımı kıldım ve mümkün olduğunca iyi bir insan olmak için elimden geleni yaptım hayattaki sorumluluklarıma daha fazla yöneldim. Gidip peygamberlerin hayatlarını araştırdım. Gerek Kur'an gerek farklı kaynaklardan aklımda özellikle Lut kavmi kaldı. Bu toplum bazı ahlaki yanlışları fazla aşmış bir toplumdu. Uyarıları göz ardı ettiler ve nefisleriyle yaşadılar sonuç olarak helak edildiler. Benim dönmek için bir şansım vardı ve 1 hafta geçti 2 hafta geçti 3 hafta geçti ben bunu artık bir ihtiyaç olarak hissedemiyordum. Bazı şeyleri kafamızda kuruyoruz. Bunlar ihtiyaç değil. Nefsimizin aklımızı baskılayıp üstün olmasıyla gerçekleşen bir durum. Ben Allah'a şükürler olsun bu yoldan döndüm. Sizin dininiz farklı da olabilir bu dünyada ki eksilerinizi de düşünün. Sadece bu hayatta nefsiniz sizin yöneticiniz olmasın. İyi sosyaller.

(Mastürbasyon haram değildir gibi şeyler yazacaklar için yazıyorum. Size bunun haram olduğunu kanıtlamaya çalışmayacağım ben gerekli araştırmaları yaptım. Dolaylı ayetlerden ben haram olduğu kanısına vardım. Sırf bu yüzden tartışma yaratmayın.)

(Mastürbasyon haram değildir gibi şeyler yazacaklar için yazıyorum. Size bunun haram olduğunu kanıtlamaya çalışmayacağım ben gerekli araştırmaları yaptım. Dolaylı ayetlerden ben haram olduğu kanısına vardım. Sırf bu yüzden tartışma yaratmayın.)
İslâma inanmıyorsa?
Ayrıca Allah bunu kötülemiş, "yasaklamış"sa neden yapabiliyoruz?

İslâma inanmıyorsa?
Ayrıca Allah bunu kötülemiş, "yasaklamış"sa neden yapabiliyoruz?
Dostum oraya zaten dininiz farklı olabilir diye bir not düştüm ve sizinle bu tür tartışmalara girmeyeceğim. Ben nasıl çözdüğümü anlattım. Belki arkadaşa yardımcı olabilirim diyerekten. İyi sosyaller dilerim.

Dostum oraya zaten dininiz farklı olabilir diye bir not düştüm ve sizinle bu tür tartışmalara girmeyeceğim. Ben nasıl çözdüğümü anlattım. Belki arkadaşa yardımcı olabilirim diyerekten. İyi sosyaller dilerim.
Evet, uzunca anlatmışsınız. Fakat eğer arkadaş islâma inanmıyorsa yazdıklarınızın hepsi çöp oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı